ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
Аз си взех от това - http://www.woolcollection.com/view_artc.php?id=54 спортната линия, която я дават 100% мерино миналата зима. За миризма след изобило потене от по 2-3 дни и дума не можа да става - мирише си все едно току-що я обличаш. Малко не ми харесва кройката - взех си такава с цип с идеята да е леко като поло, обаче се оказа, че не става. Освен това леко се разшириха и съответно леко се скъсиха ръкавите. Но за цената си е екстра. Следващото ми термобельо за зимата 100% ще бъде Icebreaker.

Тъкмо се понавия да го пробвам това евтиното и се поевява някой като теб с твърдението много е добро но следващото ми ще е Icebreaker.....
Сря Яну 09, 2013 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А колко повече смърдят изкуственяците... И аз си имам две найлонки с дълъг ръкав. Very Happy Very Happy Very Happy

Не, за тънка пара Woolpro. Това е.
Сря Яну 09, 2013 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
maneco написа:
satzata написа:
Аз си взех от това - http://www.woolcollection.com/view_artc.php?id=54 спортната линия, която я дават 100% мерино миналата зима. За миризма след изобило потене от по 2-3 дни и дума не можа да става - мирише си все едно току-що я обличаш. Малко не ми харесва кройката - взех си такава с цип с идеята да е леко като поло, обаче се оказа, че не става. Освен това леко се разшириха и съответно леко се скъсиха ръкавите. Но за цената си е екстра. Следващото ми термобельо за зимата 100% ще бъде Icebreaker.

Тъкмо се понавия да го пробвам това евтиното и се поевява някой като теб с твърдението много е добро но следващото ми ще е Icebreaker.....


хаха
Изчакай още година и ще ти дам повече информацияSmile
Общо взето това евтиното хората го ползват отскоро, а и не се знае как го перат сушат и т. н.
В крайна сметка аз от купуване на евтини неща съм хвърлил на вятъра поне две заплати досега, ама това да купиш нещо и то да излезе калпаво май на никой не се е разминало.
В крайна сметка мериносовите тениски не са задължителни.

Аз си карах преспокойно и с полиестерни тениски от по два лева с къси ръкави миналата зима и си бях ок.
Потта минаваше през тях и бяха в пъти по-сухи от мериносовата вълна.

Мен ми трябва клинче, че си взех хард-шел:
http://www.backcountry.com/mountain-hardwear-hestia-pant-mens
и като карам не ми е особено комфортно, първо се чудех и за нещо от полартек но мисля че нещо от сорта на 180 ще ми е ок от жегарливите съм . И благодаря все пак за коментарите. Утре ще мина до Стената да видя каква отстъпка ще измислим и ще преценя Wink
Сря Яну 09, 2013 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
С 2 ръце гласувам за нещата от www.woolcollection.com !!!
Имам 2 клина и 4 тениски от тяхната колекция.
Вече 2 години ги ползвам не само за планина но и си карам мотора с тях през студената част от сезона.
Есен/пролет - винаги съм с тях като застудее.
Перфектна работа вършат, няма следа от миризми.
Не намирам никакво основание да плащам за айсбрейкър.
Вто Яну 15, 2013 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Icebraker са на 50% намалени, ето ти перфектна причина. Тениските са по 50 лева Laughing
Вто Яну 15, 2013 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Е в този случай бих задоволил любопитството си.
Къде това?
Вто Яну 15, 2013 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Стената в Младост Cool
Вто Яну 15, 2013 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Stanev написа:
Стената в Младост Cool

Минах през магазина на 10, наистина всичкото термо бельо е доста намалено, но от към размери няма нищо, самo S-ски, и малко повече дамски модели.
Аз не се вписах в нищо!
Вто Яну 15, 2013 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тенкю пийпъл.
Ще се възползвам следващата седмица ако акцията е все още в ход.
Между другото не знаех, че и в Младост има "Стена", независимо, че "живея" там.
Вероятно защото не питая добри чувства точно към тази верига магазини...
И пак между другото в сайта им не намирам пениски за 50лв.
Всъщност не намирам нищо на айсбрейкър.
Да бе би да продават контрабанда, под щанда? Rolling Eyes

П.С: Обаси отвратително направеният сайт!
Вто Яну 15, 2013 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Sev



Регистриран на: 01 Дек 2011
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Стената Галакси,като влезнеш,първото което виждаш е щанд на Icebreaker
http://panomagic.eu/222/stenata-store-sofia/
Вто Яну 15, 2013 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Сайта на Стената е обновен но не е напълнен и с една пета от всичките им продукти. Така че не го гледайте ами ходете на място или въртете телефона. В Младост при откриването на магазина през декември имаше намалени тениски с дълъг ръкав на Ийсбрейкър и Ортовокс от 120 на 80 лв и от 100 на 65 лв
Чет Яну 17, 2013 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сега...чудя се. Дали да си взема това http://www.zajo.net/bg/merino-wool-200-lady-pants-black.p796-1.html, че ще ми излезе много изгодно с -20% от намалената цена, или да не си взимам долно от мерино, някой отгоре беше писал, че се раздърпвало и за долно било по-добре синтетично. Ако не е това, то какво да е? Препоръчвахте си от полартек едно пак на зайо, ама то само мъжко, някакъв дамски вариант?
Знам, че истината, както винаги, е някъде там по средата, ноооо мненията са винаги от полза.

Едит: Сега намерих и синтетичното в дамски вариант http://www.zajo.net/bg/powerdry-lady-pants-black.p693-1.html

Пропуснах да кажа, че е добре да топли повечко като за зимна употреба-спане или под панталона..или пък само по клин Laughing
Нед Юни 09, 2013 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Тенсика Зайо от Куллмакс Отговорете с цитат
Възползвайки се от намалението на дрехите на Зайо напазарувах някой работи за мен но повече за подарък и за жена ми та да споделя някой мой наблюдения в случая за тениска Зайо , Zajo Xeric T-shirt SS Canteen. 1,Дишаемост: ами тук мога да кажа че е доста зле особено в горещо време няма да ви е въобще комфортно с нея с две думи за спорт не става. Духайки вятър не усещам вятъра да минава през тениската и да ме охлажда и държи комфортно.
2, Регулиране на температурата: При температури около 20 градуса е идеална. Вчера тръгнах от дома към Балкана в двора термометъра показваше 21 градуса а на горе мисля че беше около 17-18 градуса е направо си беше идеална за носене хем като духнеше вятър не ме пронизваше хем ми беше комфортно. На високото се наложи да облеча и една ветровка под ръкавите с която ми беше студено но там където е тениската ми беше много добре. В случая тениската си показа своите добри страни и подходящи условия за носене там където все още е студено за тениска но пък и с блуза с дълъг ръкав ще е доста топло. Другата тениска която ползвам за балкана това е на Nike dri fit която за сега е моят фаворит при горещо време и е много проветрива и приятна на допир.
3. Скорост на съхнене: в сравнение с НИке дри фит е доста по на зад при току що изпрана и на простора да ги метна и двете има около половин час разлика във времето за съхнене в полза на Найк. Реално на гърба ми когато температурата на тялото се ползва за катализатор за съхнене разлика не усетих при съответните условия на носене. Тук искам да отбележа че в жегите найка съхне за секунди а Зайото плува в пот но при по-хладни условия не се и потя толкова много все пак не тичам а ходя и тогава се усеща че тениската съхне бързо но не ми е и студено (за зайото говоря).
4, Тегло 160 грама не е никак лека сравнена със всичко останало дето имам.
5, Износоустоичивост тук смятам че ще се справи доста добре не изглежда да е никак крехка все пак е с доста плътна.
Ами това е представянето на тениската от мене надявам се да свърши работа.
Сря Юли 17, 2013 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Оказа се, че това чудо не се вмирисва за един ден като повечето изкуственяци.
http://www.sportsaware.bg/catalog-products-craft/l1/be_cool?product_id=256
Сря Юли 17, 2013 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ще посъживя темата, то като ще се аРчи пара да е кат си требе.
Прочетох темата и разбрах, че Мериното е по- добрия вариянт, оказа се обаче, че от това Турското няма Л-ка.
Та с риск да ви позамирише ще питам някой все пак има ли изкуственяк и какъв бихте ми препоръчали.
Аз гледам на Крафт има един комплект на много прилична цена и ми се ще някой ако има впечатления за него или други продукти от тази марка да сподели, интересуват ме специално тези които са за студеното полугодие
като това:
http://www.sportsaware.bg/catalog-products-craft/l1/keep_warm?product_id=70
http://eshop-gorgona.com/bg/turizym/obleklo/termo-belyo/termo-belyo-bars-bluza.html
http://outsider-bg.com/content/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE-craft-active-%D0%B1%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B0

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Май 17, 2014 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 7 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov