ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на челник-headlamp
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на челник-headlamp
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ако се надене един червен балон отгоре няма начин да не светне в червено.
Пък и лесно ще се поставя и маха, но за сметка на това ще изглежда доста странно. Very Happy

Само дето ше ти харчи ток като за бяла светлинаSmileSmile
Вто Юни 18, 2013 8:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dgtalwow



Регистриран на: 12 Юни 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Веднъж ни хвана тъмното в Пирин. В групата имаше хора с модели на Petzl, имаше и китайски фенерчета а аз си бях взел за всеки случай джобно фенерче Led lenser P4
http://www.ledlenser.co.za/p4/

Ходих най-отзад на групата и светех на тези най-отпред които бяха с Petzl. По едно време те си спряха фенерите за да си пестят батериите за по-нататъка. Не можех да повярвам колко много светеше този фенер с не много лумени, но свети на много голямо разстояние с голям интензитет. Със сигурност като си купувам челник ще е с марка Led lenser. харесал съм си модела H7

http://www.zweibrueder.com/ENG/produkte/html_highperformance/html_Hserie/h7.php?id=h7
Вто Юни 18, 2013 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Нема лошо-само цената му да не е повече отколкото да повикам правителствения феликостер да ме земе като такси и да остане за почерпка на отряд 28 Very Happy Very Happy
Вто Юни 18, 2013 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dgtalwow



Регистриран на: 12 Юни 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Нема лошо-само цената му да не е повече отколкото да повикам правителствения феликостер да ме земе като такси и да остане за почерпка на отряд 28 Very Happy Very Happy

не е скъп
www.amazon.com/gp/aw/d/B0053H1842
Вто Юни 18, 2013 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicholyubo



Регистриран на: 05 Сеп 2012
Мнения: 22
Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /USDA - 7а

Мнение Отговорете с цитат
От около две години съм с :
.
Свети превъзходно. Но много бързо му свършват оригиналните зарядни батерии.
Имам и за резерв :


Мисля че лично за мен съм открил най добрата комбинация от челници.[/img]

_________________
LZ1LPK , A1(Rh-)
Сря Юни 19, 2013 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Абе вие не спите ли през нощта та ви трябват по ена шепа челници и 2 торби с батерии?? Very Happy
Аз общо взето челника го ползвам като ходя да пикая Confused -досега не съм замръквал по маршрути...
Сря Юни 19, 2013 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Е, вечер в/край палатката, ако няма пълнолуние е интересно без челник Laughing

Аз сега пак съм в дилема... този на CT с тази една батерия наистина не е добра опция. Мога да взема Lifesystems 80, но той е с трета лента /отгоре/ и по ред причини не ми харесва - пробвай да си го сложиш на главата, ако косата ти е на опашка, но пък иначе се управлява само с махане с ръка.

Въобще - не знам. Confused Абе в общи линии търся нещо от сорта на Tikka-та ми /с червена светлина, мигане, ала-бала, мин 80 лумена и без трета лента/, но да не е petzl Laughing
А да, и да го има по магазините у нас Razz

Някой да има отзиви за Silva?

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 19, 2013 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dgtalwow



Регистриран на: 12 Юни 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Абе вие не спите ли през нощта та ви трябват по ена шепа челници и 2 торби с батерии?? Very Happy
Аз общо взето челника го ползвам като ходя да пикая Confused -досега не съм замръквал по маршрути...


и аз не бях замръквал, докато не ми се случи. също заради това до този момент не се бях замислял за челник и си носех ръчно фенерче за нощните разходки около хижите Smile.
Чет Юни 20, 2013 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
....

http://www.amazon.com/Mammut-2320-00261-X-Shot-Headlamp-Black/dp/B0092KY4M4 Wink
Нанизваш му това:
http://www.mammut.ch/productDetail/232000290_v_9001/Ambient+Light+Dry+Bag.html
http://www.amazon.com/Mammut-T-Trail-Ambient-Light-Headlamps/dp/B006W6KWTU
или това(които се купуват отделно):
http://www.rei.com/product/799384/mammut-ambient-light-accessory
и си имаш и сериозна светлина за палатката.Едното е непромокаем сак, който може да ползваш в раницата, а другото си е твърд, но много лек "абажур".
Иначе челникът свети като змей.На неговият фон, 95% от пецелите приличат на детски играчки.Особено тези, които се правят в Ботевград, а то май вече всичките устройства на Petzl се правят там.То си и личи де...
Чет Юни 20, 2013 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ба, не ми трябва светлина за палатката, трябва ми челник за ходене... който да си взема от тук Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 20, 2013 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Ба, не ми трябва светлина за палатката, трябва ми челник за ходене... който да си взема от тук Laughing

Ами аз се опитвам да кажа, че въпросният челник е мноО сериозна техника, чиято идея е да се ползва за ходене, катерене и т.н.Т'ва за палатката са си екстри, които се продават допълнително, и всеки си решава дали да си ги купи.Доста рядко се среща уравнението - 150 грама с батериите(а ако се сложат литиеви..?) = 200 и кусур лумена.Челникът доскоро беше наличен в България от вносителите, които бяха вкарали, но много малко бройки.Иначе онлайн от чужбина може да се намери навсякъде, и дори и с платен транспорт ще дойде на цена, която си струва всеки лев имайки предвид качеството, което си купуваш.Така де, коментирам, защото имам такава ламБа, и не само аз, а когато я сравнявам с другите челници, които имам, нещо май няма база за сравнение, освен с този:
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=817
но все пак мамутският е по-добър
Тук петцели не коментираме Wink.Поне, които са производство през последните 5 години.
Или както се казваше в един филм "Совите на са това, което са" Smile.По-скоро - не са вече.
Чет Юни 20, 2013 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да, ясно. Мамута определено е това, което отговаря на всичките ми условия.

Иначе вкъщи имам 3 - една древна Tikkina с плъзгач, която примигва, но иначе още работи, Робенс VOLTUS LX50 , който за къмпинг е перфектен, иначе ми идва слабичък и Tikka XP2 от по-старите /без дифузно стъкло/, която искам да удрям силно в някоя стена, не е от българските.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 20, 2013 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
freesky



Регистриран на: 20 Юни 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, защо ли не намирам челниците на Energizer по нашите магазини или поне в онлайн-версиите ги няма?!
Някой има ли впечатления, тук май само еднократно мярнах марката да се споменава...
Бях ги харесал като дизайн/светене, но и не съм тествал по-скъпи марки.
Чет Юни 20, 2013 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
freesky написа:
Здравейте, защо ли не намирам челниците на Energizer по нашите магазини или поне в онлайн-версиите ги няма?!
Някой има ли впечатления, тук май само еднократно мярнах марката да се споменава...
Бях ги харесал като дизайн/светене, но и не съм тествал по-скъпи марки.
Хубави са имал съм два от тях с 3 и с 6 диода. Мога да кажа че този с 6 има по-хубаво осветяване от Петзл Тикка 2 и от princentontec Fuel но има паразитна светлина към очите която се решава с тиксо. Също е малко по-обемен и с по-тънка лента за главата.
Пет Юни 21, 2013 1:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Tikka XP2 от по-старите /без дифузно стъкло/, която искам да удрям силно в някоя стена, .

Не разбрах дали ше ти е на главата докато го удряш в стената Punk
Пет Юни 21, 2013 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 6 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov