ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какво да съдържа раницата при поход.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какво да съдържа раницата при поход.
Автор Съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Абе вие сол носите ли? Wink Колкото пъти извадя солница в компания или изчезва или я изпразват! Mr. Green


аз нося, вечер искам да ям солено
Вто Юли 28, 2009 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:

И най-важното, без което не може - тоалетна хартия Laughing


веднъж бях забравил за нея Oops добре че през лятото има много листа Smile но не ги препоръчвам ако се отива за дълго време (ако е за ден два може дори и да не ти се наложи тъй като сухите храни запичат много)

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Вто Авг 04, 2009 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Сапун не е лошо да се носи - или ти трябва или някой все пита за сапун Very Happy )
Може би и четка и паста, ако е за повече от 2 дена, че за другите не знам, ама на мен лично ми е неприятно от гадния вкус в устата.
Щеки също нося, помагат на колената.
Дрехи - колкото е възможно по-малко, през лятото няма да стане много студено, особено в Родопите (Поне тъй мисля). Пък и нали се следи прогнозата за времето... Very Happy

това че е лято не значи че ще е топло!вчера се завърнах от 11 дневен преход в родопите и мога да кажа само "това е много странна планина с още по странна маркировка" Smile както през деня е било 30-тина градуса така праз ноща може да падне дори под 12! колкото до щеките изобщо не ви разбирам бе хора !!!има колкото щеш пръчки в гората които върщат същата работа. хем без пари хем не тежи(когато не ти трябва я хвърляш).

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Вто Авг 04, 2009 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
айде пак за последно вече Laughing тия неща като кремчета и слънцезащитни мазила за напълно излишни!ако изгаряш много бързо няма да се събличаш.а за врата и ръцете , няма да умреш ако поизгориш малко там.най-важно е да не ти изгори гърба и особено раменете защото тогава носенето на раница е кошмар.иначе списъка е добър (доста по-малък от моя Smile за който няма да говоря Rolling Eyes )

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Вто Авг 04, 2009 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
bushy_7 написа:
айде пак за последно вече Laughing тия неща като кремчета и слънцезащитни мазила за напълно излишни!ако изгаряш много бързо няма да се събличаш.а за врата и ръцете , няма да умреш ако поизгориш малко там.най-важно е да не ти изгори гърба и особено раменете защото тогава носенето на раница е кошмар.иначе списъка е добър (доста по-малък от моя Smile за който няма да говоря Rolling Eyes )


ай мерси, няма нужда да изгарям. Една тубичка крем не тежи кой знае колко, а спасява лицето (най-вече) от доста неприятни последици. Другото и да го скриеш под кърпи и дрехи, ама физиономията е трудно през лятото. Толкова ужасно съм изгаряла в Пирин, че после лицето ми се белеше 4-5 дена на люспи направо. От тогава - един фактор 50 за лицето, 30 за останалата част и пей сърце.
Вто Авг 04, 2009 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
bushy_7 - в родопите може и да намериш пръчки, ама иди над 2000 метра да видим от къде ще ги изнамериш. Да не говорим за някои други недостатъци, които правят пръчката почти неизползваема в повечето ситуации - няма каишка, следователно ръката ти съвсем лесно може да се изхлъзга, дори и да я стискаш добре. А много часове стискане ще ти я изморят доста. Щеките понякога не само помагат за разтоварване на краката, а и предодвратяват падания, които могат да имат и доста фатални последици.

А слънцезащитния крем при сняг и слънце е повече от задължителен. Трудно ми е да ти опиша какво се получи от ден и половина без крем през април в рила. На другия ден като се погледнах в огледалото едва се познах - лицето ми беше червено и подуто дотолкова, че очите ми се бяха полузатворили. По-късно цялата кожа се нацепи ДЪЛБОКО, на парцали. Бях като излязъл от чернобил в буквалния смисъл на думата. И когато тия парцали взеха да падат (нищо общо с обикновено плажно изгаряне) отдолу кожата беше нова - бледо розова. За четирите огромни херпеса които ми излязоха и кървяха при всяко ухилване дори не ща да си спомням. От тогава в повечето случаи си нося крем 50+ фактор, който ползвам при преценка на ситуацията.
Пон Авг 10, 2009 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
някой има ли наблюдения в/у това яке или кое да е на тримм

[img] http://ekipirovka.com/pictures/p933b.jpg[/img]
http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=933

търся си зимно яке за 1-2 дневни преходи

имах един норт фейс много доволен и ми го откраднаха (: са нещо не ми се дават пак една бала с пари
Чет Авг 20, 2009 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Slavqnina



Регистриран на: 16 Авг 2009
Мнения: 4
Местожителство: Равда

Мнение храна и готвене при отсядане на палатка Отговорете с цитат
здравейте споделете какво носите за ядене при по продължителни преходи и какво приготвяте за ядене
Пет Авг 21, 2009 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами мисля , че е удачно да си вземеш пъстърма, сухи супи, сушени плодове, ядки, мед.
Това са продукти които не се развалят от горещината, а също са и калорични.
Все пак зависи колко дена ще ходиш и дали ще слизаш чат- пат до някъде за провизии.

Поздрави!

Smile

_________________
Sinanitsa
Пет Авг 21, 2009 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Буши, това дето си го написал за пръчките, че заместват щеките е на 50% вярно - ако ходиш само по равно и не тежиш много съм съгласен. Обаче в моя случай(80+), ходенето по всякакъв терен(Пирински камИк, нагоре-надоле) важно е да разчиташ на тая пръчица, на която в някои случай отпускаш цялата си тежест(неволно подхлъзване или умишлено набиране...). Най- важно за щеките при такава употреба са върховете, когато добре контрират по чукара, може да поддържаш добра скорост дори и по кофти терен. На сопички в такива ситуации никога не бих разчитал Wink. И напълно съм съгласен с Ванката за захвата, но това не е толкова фатално, в критични случаи обикновено сработва инстинктивно здравото захващане Smile.

_________________
Който пие бира не умира!
Пет Авг 21, 2009 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Re: храна и готвене при отсядане на палатка Отговорете с цитат
Slavqnina написа:
здравейте споделете какво носите за ядене при по продължителни преходи и какво приготвяте за ядене


На последния ми (за сега) планински преход - май беше септември или октомври миналата година, спахме на з. Кончето. Имаше един човек дето беше тръгнал от с. Предела директно по билото на Пирин и носеше единствен за ядене 500 грама смесени ядки - доста леко и доста засищащо в случая.

Лично аз приветствам и сега идята, защото поради здравословни причини не мога да ям колбаси, меса и т.н. Друго, което правя при продължителен преход е предварително да се запася от някой магазин за културисти с протеинови шоколадчета, вярно са по-скъпи, ама могат да те спасят от огладняване за 10 часа. Very Happy

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Пет Апр 30, 2010 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Яке
Хляб
Сланина
Нож
Вода.

Обикновено само това.

Често слатгам и сладко,което си го правя аз-взимам един голям буркан мед и някоблко пакета обикновена халва,която е натрошавам и разбърквам с меда на по-гъстичко.Може да се добави и масло към сместа.
Това се изсипва в някакъв свестен пластмасов съд с винтов капак и става както за директно гребане,така и за мазане на филии.
Понякога си нося и по цяла опечена домашна баница,точена.Не от тия с готовите кори.
Стандартните кашкавали,салами и всякакви мръвчести без кокал.
Сол,чубрица.
Ракия.
Съб Май 01, 2010 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Т'ва с халвата и меда става ли за ядене?
Нед Май 02, 2010 1:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно.Може и мляни ядки да се сипят вътре.Единствено ако се добави масло няма да е трайно в жегите.Халвата въпреки че е мазна по принцип трае.Меда пък няма абсолютно никакви грижи с трайността.
Тия неща ги ползвам за подкрепяне със сладко,а и по принцип си ям много сладки неща.
Като алтернатива съм ползвал сладко от смокини или рачел от тиква.Правя си ги аз и съответно слагам двойно и тройно на количеството захар в оригиналната рецепта.Номера е като хапнеш 2 лъжици да ти се слепят устата от сладко.
Задължително в стабилни пластмасови съдове с винтов капак.Най-омразното нещо което имам е стъкления буркан.
Нед Май 02, 2010 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
.......Номера е като хапнеш 2 лъжици да ти се слепят устата от сладко..


добре де, като е толкова сладко не се ли скъсваш после от пиене на вода Shocked

ако си в по-безводен район май-май не е много удачно толкова сладко, поне за мен, ще ицпия всичко което нося Laughing
Пон Май 03, 2010 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 4 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov