ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Подкарах картата Very Happy Инсталирах файла директно в паметта на Гармина има папка Гармин и всичко е ОК Very Happy
Само надписите са на Латиница, явно ще махна този файл и ще сложа първия BGMountains CYR.img

Ванката Гърбев се оказа прав ! Като се засечеме по Планините ще го черпя каквото каже!
Вто Апр 07, 2015 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, моля някой да сподели каква е разликата между 2-те версии за директно инсталиране
–първата е от 09.2014г на кирилица, а втората от 03.2015г

BGMountains CYR.img (507,12MB)
BGMountains.img (507,16MB)
Чет Апр 09, 2015 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5796
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Irha написа:
Здравейте, моля някой да сподели каква е разликата между 2-те версии за директно инсталиране

BGMountains CYR.img (507,12MB)
BGMountains.img (507,16MB)

В първата надписите са на кирилица, а във втората -- на латиница. По-старите уреди (например 60Csx) не поддържат кирилица.
Чет Апр 09, 2015 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Flyora написа:
Ще помоля @Vedrin да ми разясни какви промени се правят във TDB файла, за да може Base Camp да изчислява по хоризонталите. На мен тази опция ми е особено необходима.

В TDB-то има флаг, който, ако е вдигнат, указва на MapSource и BaseCamp че в картата има вграден DEM и се очаква те да обработват и показват данните за височина. В такъв случай, ако в картата действително има вграден DEM, програмите ще ползват данните от него. Ако обаче липсва такъв, но все пак са налице хоризонтали в картата, MapSource и BaseCamp ще изчисляват профилите на маршрутите по данните от пресечените от тях хоризонтали. Редактирането на TDB файла може да се направи с GMapTool (посредством трансформацията Add Empty DEM) или с TDB Editor (посредством включване на опцията DEM). Разбира се, това може да се постигне и с обикновен hex редактор, но не е съвсем просто, тъй като в TDB файла има контролни суми, които трябва да бъдат преизчислени и записани правилно.

Готови TDB файлове с включена DEM опция за BGMountains20150307 има тук:

-- кирилица: http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/bgm/bgmountains_cyr.tdb

-- латиница: http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/bgm/bgmountains.tdb

Flyora написа:
И един въпрос: Ще има ли 3D вариант и за инсталация на Base Camp през следващите ъпдейти на картата?

1) Дали ще включим DEM данни в инсталатора за следващата версия на BGMountains все още не сме решили окончателно, но е по-вероятно да включим.

2) DEM опцията в TDB файловете ще бъде включена по подразбиране в следващите инсталатори, независимо от решението ни за (1).

3) Както вече писахме по-горе, по-нетърпеливите биха могли и сега да ползват версията с включени DEM данни в MapSource и BaseCamp, като първо инсталират BGMountains20150307 и след това заменят част от инсталираните файлове с тези от съответния архив за инсталираната версия на кирилица или латиница:

-- кирилица: http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/bgm/BGMountains20150307-img-dem-cyr.zip

-- латиница: http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/bgm/BGMountains20150307-img-dem-lat.zip

Имам едно въпросче относно DEM-а. В крайна сметка не разбрах в картата има заложен истински DEM или е псевдотакъв който се чете от Basecamp на базата на хоризонталите за да се направи 3D изображението.

П.С.
Между другото имам една малка забележка относно картата за липсващи 2 обекта в Стара Планина. Знам че за целта имаше някъде тикет система за пускане на корекции по картата ама сега не мога да се ориентирам из темата нещо къде имаше линкове.
Става въпрос за х. Мандрата която се намира в близост до х. Тъжа видях че я няма отразена на картата. Освен това липсва и отразен заслона на връх Голям Кадемлия. Видях из нета че е направен такъв преди няколко години. Така че за следващата версия на картата може да се добавят тези 2 обекта.
Пет Апр 10, 2015 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6391

Мнение Отговорете с цитат
Дем + псевдодем-функционалност. Ако я нямаше първата опция, нямаше да виждаш светлосенки. Щеше да остане обаче възможността за сваляне на профил.

За билетчетата - http://mountain.bajhui.org/trac

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
...По-старите уреди (например 60Csx) не поддържат кирилица.


Само за протокола - поддържат.
Едва ли моят е единственият Smile
Пет Апр 10, 2015 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6391

Мнение Отговорете с цитат
Поддържат карти с кирилски текст или с меню/интерфейс на кирилица? (Щото има кирилски менюта, но не поддържа карти на кирилица)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Бях чел в нета за някакъв хак за фърмуера на 60-ката да чете карти с текст на кирилица, ама въобще не се заинтригувах.
Не ми се рискуваше машинката - все пак си остава най-читавата на Garmin.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Апр 10, 2015 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6391

Мнение Отговорете с цитат
Наистина има такъв, руски хак. Не съм го тествал поради същите съображения Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5796
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
vedrin написа:
...По-старите уреди (например 60Csx) не поддържат кирилица.


Само за протокола - поддържат.
Едва ли моят е единственият Smile

С оргиналния си firmware 60Csx не поддържа кирилица в надписите на обектите в картата:



Съществуват наистина руски пачове, които добавят поддръжка на кирилица, но те си имат и кусури, например с тях уредите погрешно показват кирилски букви на мястото на латинските букви с ударения (умлаути) на чиито места в кодовата таблица са вградени. Не съм запознат дали хората в България с такива уреди масово са приложили тези или подобни пачове. Хората, които познавам, не ги ползват.
Пет Апр 10, 2015 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ами при мен си работи с кирилица от каменната ера, от когато го ползвам и не съм го пачвал с никакъв моднат FW:


Пет Апр 10, 2015 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5796
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Ами при мен си работи с кирилица от каменната ера, от когато го ползвам и не съм го пачвал с никакъв моднат FW


Възможно е фърмуера да е бил подменен преди покупката. Последния официален за този уред (v4.00) и предходните от същото място не поддържат кирилица.
Пет Апр 10, 2015 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6391

Мнение Отговорете с цитат
Ахм, интересно. Виж дали уреда може да се настрои да поддържа френски език.
Според руснаците, дето са бърникали оригиналния гармински фърмуер, те са заместили френския език с руския - т.е. имаш руски, нямаш френски.
Ако е така, ще излезе, че ти си първия човек, дето може да даде отзиви за хакнатия софтуер Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тцъ, няма руски, има френски, английски, български и т.н.

Software Version: 4.10
GPS SW Version: 2.30m

Уреда едва ли е модифициран, защото е купуван от БГ нов с нормалната гаранция.
Вярно не от Геотрейд а от gps6.bg ама не вярвам търговеца да си е играл да му прави каквото и да било заради гаранцията.

П.С: Наистина според Гармин последният FW е 4.00 и нямам никаква идея от къде се е пръкнал.
Както се вижда и от версията на картата не съм версоман и не пачвам към непременно последното...
Ако нещо работи и ми върши работа не го закачам и не му преча Very Happy
Фърмуер гарантирано не съм ъпдейтвал никога пък и никога не е ходил в сервиз за каквото и да било.
Еми явно тая версия работи.
Дори сега си спомням, че преди време съм качвал UNICODE версия на City Navigator (то простотията не прощава) и с нея не съм забелязал проблем с кирилица.
Пет Апр 10, 2015 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5796
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Тцъ, няма руски, има френски, английски, български и т.н.

Software Version: 4.10
GPS SW Version: 2.30m

Уреда едва ли е модифициран, защото е купуван от БГ нов с нормалната гаранция.
Вярно не от Геотрейд а от gps6.bg ама не вярвам търговеца да си е играл да му прави каквото и да било заради гаранцията.


Мда, започва да се изяснява картинката.

При мен версиите изглеждат така:



Моя уред 60CSx е купен от Геотрейд през 2007 г. и няколко месеца по-късно подменен с нов в техния сервиз заради повреден барометър. Доколкото си спомням от един момент нататък Garmin смениха използвания GPS чип в по-новите 60CSx апарати, но без да променят името на модела на уреда. Моя уред има SiRFstarIII чип, което личи от буквата s в края на GPS SW Version. В някои от по-новите 60CSx чипа е някакъв на MediaTek (съответно буква m във версията). По-интересното в случая е обаче версията на останалия софтуер в устройството. На мен поне не ми е известна такава версия 4.10 като гореспоменатата. Възможно е да са я направили само за по-новите си уреди от същия модел 60CSx и за нея да няма update-и. С една дума -- който има такъв по-нов 60CSx уред, явно има и фабрична кирилица. Интересно е дали тази версия 4.10 може да се намери отнейде за download и доколко е съвместима с по-старите 60CSx уреди (със SiRFstarIII чип).
Пет Апр 10, 2015 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 29 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov