ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине лято 2013
Автор Съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Яни, няма как да сбъркаш полагането на боята. А помниш ли, че със Стефан броихме пироните и решихме да слагаме по един голям и един малък, за да стигнат за всички табели. Начина на кривене на пироните си е от брадвето в дясната ми ръка, същата тази, която така е намацала и червената стрелка на върха на табелата. Естествено участъка е Байрака към Рижки проход.
Мило припомняне.

_________________
Превръща се в поредица от нули и се надява някъде сред тях да намери своята единичка. Да намери себе си... С това са занимавам- глупости: ...занимавам се...
Живота си тече сам. Малките потоци се вливат в по- големия, преминават в реката, тя се увеличава, влизаш в мирна вода, успокояваш се.
След което идва нов пролом, тръгва водопад и отново се отправяш нанякъде...

Тръгвам нанякъде...
Сря Окт 30, 2013 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, твоя шаблон свърши чудесна работа, пазя го за другата година Wink

Вангеле, пироните и боята бяха същите и на Ком, та затова си мислех, че е оттам, но наистина може да са объркали снимката и да са я сложили първия ден, вместо четиринайстия Smile
Да не говорим, че аз пръсках със спрея на Ком, та станаха най-размазаните табелки от всички, които ги слагахме Confused

Всъщност човекът, който може да каже точно откъде е табелката е Стефан, защото той ги снима абсолютно всичките Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Окт 30, 2013 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3300
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ще кажа, защо да не кажа, че даже и ще покажа Very Happy

Мястото след връх Ком, където маршрут Е-3 Ком-Емине навлиза в гората, отклонявайки се от земния път от х. "Ком" за Петрохан:



Тук поставихме нова табела, сочеща към стари табели в началото на гората - върху дървеното навесче, което маркирахме:

Първо с бяла...



... а след това и с червена боя:



Резултатът е следният:









Пътеката после върви през гора и накрая излиза на поляна с малини, преди която намерихме стара запазена табела, която премаркирахме:







Следващата снимка дава отговор на по-горния въпрос откъде е табелата, снимана от организирания поход Ком-Емине:



Табелата, гледана от поляната в обратна посока на Е-3 Ком-Емине (в посока север-северозапад):






След пресичането на поляната, Пътеката излиза отново на земния път, по който продължава до Петроханския проход:



Поляната беше сложно място за маркиране, любопитно е лятото как са се справили с ориентирането:







Още веднъж специални благодарности на Йосарян (Живко) и Welmud (Росен) за безценната помощ и ентусиазма!

П. П. Връзка към първата от снимките в албума "Снимки за Планинарски форум Планина http://planina.e-psylon.net" в Гугъл Снимки:

Снимки за Планинарски форум Планина http://planina.e-psylon.net
Сря Окт 30, 2013 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Пътеката после върви през гора и накрая излиза на поляна с малини, преди която намерихме стара запазена табела, която премаркирахме:

А, значи все пак е онази стара табелка, която я намерихме отстрани, на едно паднало дърво, напръскахме я и я сложихме на дървото преди поляната... че тя е станала като чисто нова Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Окт 30, 2013 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ясно! Не е което си помислих, но не това е важното.

_________________
Превръща се в поредица от нули и се надява някъде сред тях да намери своята единичка. Да намери себе си... С това са занимавам- глупости: ...занимавам се...
Живота си тече сам. Малките потоци се вливат в по- големия, преминават в реката, тя се увеличава, влизаш в мирна вода, успокояваш се.
След което идва нов пролом, тръгва водопад и отново се отправяш нанякъде...

Тръгвам нанякъде...
Пет Ное 01, 2013 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Малко боя и повечко ентусиазъм и какъв добър резултат. Трябва да продължаваме с тези неща - хем е приятно, хем е полезно. Ако тази година паднат повечко дървета може напролет пак да се съберем. Ама направо с агнетата и през деня ще пеем и ще работим, а вечерта ще се веселим. Very Happy

Ййелорипииии ....

А това с чешмата също е готино.
Пон Ное 04, 2013 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Малко боя и повечко ентусиазъм и какъв добър резултат. Трябва да продължаваме с тези неща - хем е приятно, хем е полезно. Ако тази година паднат повечко дървета може напролет пак да се съберем. Ама направо с агнетата и през деня ще пеем и ще работим, а вечерта ще се веселим. Very Happy

Ййелорипииии ....

А това с чешмата също е готино.

Ком Емине е една свързваща верига. Свързва отделните звена, минаване, маркиране, строене на чешми, изкарване на бял свят къде са водите, и т.н. Всичко това е в полза на всички, които обичат родния Балкан.
Разбира се, че пак ще чистим, ще строим, ще се веселим, ще ядем агнета.
Обичам Балкана, затова имам приятели в София, Карлово, Пловдив, Ст.Загора. Да ме извинят тези от В.Търново, Русе, и Килли Куюджук (даже не знаете къде се намира). Ако не беше Балкана, нямаше да познавам никого.
Бъди здрав Йосарян, бъдете здрави всички, до скорошни срещи.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Ное 04, 2013 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Килли Куюджук (даже не знаете къде се намира)

Ако селото не се е местило наскоро, все още трябва да е между Зинджирли Куюджук и Липник, само на десетина километра от Дущубак. Laughing
Пон Ное 04, 2013 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
meco puh написа:
Килли Куюджук (даже не знаете къде се намира)

Ако селото не се е местило наскоро, все още трябва да е между Зинджирли Куюджук и Липник, само на десетина километра от Дущубак. Laughing

Ъх Shocked Каква стана тя? Very Happy Черпя!Изпий една ракия от мен.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Ное 05, 2013 6:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Ъх Shocked Каква стана тя? Very Happy

Стана тя каквато стана Very Happy
Благодарение на професията си срещнах и опознах в детайли "другата България", която малцина софиянци познават (а аз съм от баш-кореняците, от онези, които могат да си проследят софийския род чаааааак до ... края на XIX в. Laughing ). Няма значение дали иде реч за Килли Куюджук или Вълкова слатина, Белеврен или Чокоба, Обидим или Сюютлю - навсякъде из татковината имам чудесни приятели, навсякъде зная на коя врата да потропам, ако замръкна някой ден ...
България не е само планини, България цялата е една приказка.
Вто Ное 05, 2013 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
meco puh написа:
Ъх Shocked Каква стана тя? Very Happy

Стана тя каквато стана Very Happy
Благодарение на професията си срещнах и опознах в детайли "другата България", която малцина софиянци познават (а аз съм от баш-кореняците, от онези, които могат да си проследят софийския род чаааааак до ... края на XIX в. Laughing ). Няма значение дали иде реч за Килли Куюджук или Вълкова слатина, Белеврен или Чокоба, Обидим или Сюютлю - навсякъде из татковината имам чудесни приятели, навсякъде зная на коя врата да потропам, ако замръкна някой ден ...
България не е само планини, България цялата е една приказка.

Направих и втора грешка, като ми обясни за това селце си казах:
Аха, значи този турист е от нашия край.
Ядец! Кореняк софиянец излезе. Нищо не позна мечо!
Проверих и във профила. Да, ама не!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Ное 05, 2013 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Има едно място, към вр.Звездец, но тук не му е мястото, аз ще го опиша скоро, където трябва да се опресни маркировката. И то е само един маркир, но много важен.

Мечо, това проблемно място да не е там, където пътя за вр. Звездец продължава нагоре и наляво, а пътя с червената маркировка - направо? Имаше вързана жълта лента и си личеше една полуизтрита стара марка. Ако е така, вчера минахме оттам и сложихме няколко нови марки, колкото да е ясно накъде трябва да се тръгне Smile
Снимки не мога да сложа, че замръкнахме, но разчитам на Стефан да е направил Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Ное 24, 2013 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
meco puh написа:
Има едно място, към вр.Звездец, но тук не му е мястото, аз ще го опиша скоро, където трябва да се опресни маркировката. И то е само един маркир, но много важен.

Мечо, това проблемно място да не е там, където пътя за вр. Звездец продължава нагоре и наляво, а пътя с червената маркировка - направо? Имаше вързана жълта лента и си личеше една полуизтрита стара марка. Ако е така, вчера минахме оттам и сложихме няколко нови марки, колкото да е ясно накъде трябва да се тръгне Smile
Снимки не мога да сложа, че замръкнахме, но разчитам на Стефан да е направил Smile


Точно така. Улучили сте ми проблемното място.
Старата марка е направо, а левия път е нагоре към вр. Звездец. Не помня да има лента, може да не сме забелязали или след това да е сложена.
Вече там няма да греша(ако тръгна), все пак ще сме ви благодарни за новата маркировка.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Ное 24, 2013 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
recaro



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Прочетох и аз с интерес пътеписа от 87-ма. Колко различна и колко същата е планината, пек един ден, студ на следващия. Поляните около Котел са си все тъй завладяни от флора на места дори кравите не отъпкват шубрака, добре че има GPS. Асфалтовия път над гората го няма на топографската карта, затова продължих по стара маркировка през силно обрасла с храсти и лешници пътека която се оказа че излиза отново на тоя асфалтов път.
На снимките съзрях колко различна е планината - паметната плоча пред х.Добрила е обградена от гора!

Сърдечно благодарим на ентусиазма да маркирате и поддържате пътеката жива - да можем и ние да изживеем това приключение. Аз смятах че лошата маркировка се дължи на годините на прехода, но от разказа научавам че не е точно така. Не знам дали ще мога да участвам в маркиране догодина, но искам да даря средства за боя и материали, ползата е голяма а и желание има! Ако тази година сте събирали дарения съм го пропуснал, за догодина кажете къде и как а и други сигурен съм биха дарили финикийски знаци.
Съб Ное 30, 2013 6:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
recaro написа:
Не знам дали ще мога да участвам в маркиране догодина, но искам да даря средства за боя и материали, ползата е голяма а и желание има! Ако тази година сте събирали дарения съм го пропуснал, за догодина кажете къде и как а и други сигурен съм биха дарили финикийски знаци.

Аз досега пари не съм събирала, материалите сме ги купували ние със Стефан. Като се изключи първоначалната инвестиция, защото трябваше да купим разредител, трион, ножици, пирони, чук, после не е много скъпо. Боята варира от 5-6 лв. най-евтината до 8-10 лв., ако е автоемайллак. Маркирали сме с три различни вида бои, накрая съм купувала от евтините, защото нямах пари. Времето ще покаже коя боя ще се изличи по-бързо.
За еднодневно маркиране както си трябва отива горе-долу една кутия бяла и половин кутия червена боя. Две четки около левче едната, купувам най-евтините, защото и без това се проскубват и после за нищо не стават, особено ако се маркира по грапава кора.
Та едно маркиране излиза около 15 лева, без да броим пътните и храната. Тези пари нито ще ме създадат, нито ще ме провалят, даже с кеф съм ги давала, защото ми прави удоволствие да маркирам. Smile
За догодина - аз пари не умея да искам Sad Ако даде Господ да имам работа, пак ще купя боя и четки, ако не даде - здраве да е, все ще се намерят 10 лв. да си начеша крастата Wink
Ако все още имаш желание може като дойде пролетта и тръгнем по Пътеката да ми напишеш съобщение и да се разберем как можеш да ни дадеш някакви пари, или ако нямаш доверие да даваш пари на непознати - направо кутия с боя Smile Още по-добре ще бъде, ако имаш време и дойдеш с нас, може и на теб да ти хареса Wink
САМО още четири месеца и сме там

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Ное 30, 2013 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 27 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov