ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за връх Ботев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за връх Ботев
Автор Съобщение
milenski



Регистриран на: 24 Фев 2011
Мнения: 36
Местожителство: В. Търново

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, по северната стена на връх Ботев има около 25 маршрута, но те са алпийски. Нужен е инвентар, умения, опит и т.н. Въпросът бе конкретно за северна стена и затова отговорът е около 25, и още няколко необявени. Аз съм минал по около двайсет от тях. В Северен Джендем се намира и най- дългият алпийски маршрут в България - тур "Малчика" - 960 метра, с 700 м. денивелация, общо 26 въжета с максимална трудност -6 по UIAA.


Последната промяна е направена от milenski на Сря Май 14, 2014 8:36 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Май 14, 2014 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
milenski написа:
Момчета, по северната стена на връх Ботев има около 25 маршрута, но те са алпийски. Нужен е инвентар, умения, опит и т.н. Въпросът бе конкретно за северна стена и затова отговорът е около 25, и още няколко необявени. Аз съм минал по около двайсет от тях.


не е ли северна страна или аз бъркам. Иначе отговорът ти е правилен - не бях се замислял от тази гледна точка
Сря Май 14, 2014 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tarsier



Регистриран на: 13 Май 2014
Мнения: 25
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Моя е грешката, не уточних , че имам предвид само за туристическите маршрути. Качвал съм го по 7 маршрута , но от южната страна, затова доста се учудих , че от северната са в толкова пъти в повече.
Сря Май 14, 2014 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3088

Мнение Отговорете с цитат
Хм, да, трябва да се прави разлика между стена и страна. Защото инак откъм Рай има над 50 "маршрута", плюс още хиляди необявени, през 50 сантиметра един от друг, през скалите, та докъм върха...
Сега за от север - имам някакво предположение, че в средата на трасето между Централен ръб и Михова планина има някъкъв "труден туристически излаз", разбирайте стръмни тревни склонове, без скални стъпала, с невъжеизискващи наклони. Преди няколко години ходих в този лавинарник, но свих надясно и не се качих право нагоре, по посока на един характерен V-образен водопад.
Ето тук има снимки от половината на "Лесното трасе", преди скалните прагове.
http://www.climbingguidebg.com/index.php?module=News&func=display&sid=4184
Чет Май 15, 2014 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Загубили се младежи в района на връх Ботев Отговорете с цитат
http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_4/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%85-%D0%91%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B2_336657.html
Нед Май 18, 2014 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Странна работа с тия младежи.Два дни ги търсят и не могат да ги намерят и това при положение,че посредством мобилно проследяване от оператора се знае в кой район са.Те да бяха тръгнали право надоло и до пет-шест часа щаха да са в някое село.
Нед Май 18, 2014 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Все още не може да се локализират с точност обажданията. Нито мобилните оператори, нито 112 могат да установят местонахождението. Единствено се локализира клетката, от която е осъществен разговор. Примерно, обаждането е от дере на Южния Джендем, а клетката е в центъра на Сопот, Карлово или Калофер.
Логично е при загубване да тръгнат надолу, но ако са неопитни, неориентирани и се забутат в някое дере става кофти.
Нед Май 18, 2014 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
То,че са неопитни е ясно,иначе до сега да са се оправили.Знае се,че са на изток от х.Рай и ги търсят доста хора от сутринта , че май и от нощес.Ще ги намерят , не е толкова голям района.Както върви обаче май ще спят и втора вечер на открито,а нощем е студено горе.
Нед Май 18, 2014 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
А дали не са слезли вече, но да не са се обадили? Все пак Централен Балкан е с много пътеки. Както Николай каза, коя да е пътека все ще те откара до някъде за няколко часа.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Май 18, 2014 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Преди малко в новините казаха,че още не са ги открили.Не ми се вярва при този шум да са слезли и да не се обадят.Дано ако се наложи да нощуват още една нощ на открито да имат запалка за да запалят огън.
Нед Май 18, 2014 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Точно заради шума дето се вдига и липсата на способност за поемане на отговорност (принципно) ме карат да мисля така. Все пак над 20 души (баламурници) ги търсят. Виж ми подписа. Чух го от подобен индивид. Втрещих се, ама е прав човека. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Май 18, 2014 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Е, аз не съм от това поколение и не разбирам нещата така.Дано приключението им да завърши благополучно и по-важното е да си извадят правилните изводи.Планината не е градския парк и в нея не винаги е безопасно,особено за неопитни и неекипирани туристи.
Нед Май 18, 2014 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Те нещата не опират до поколение, а до възпитание. Има и хора на по 60 години, които не поемат отговорност за постъпките си. Аз съм убеден, че ще се оправят, ако не са още. Едва ли повече ще стъпят в планината.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Май 18, 2014 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
А дали не са слезли вече, но да не са се обадили? Все пак Централен Балкан е с много пътеки. Както Николай каза, коя да е пътека все ще те откара до някъде за няколко часа.


Ако има ясно проследима пътека е добре. Ако няма, не е добре. Зависи от деретата там, има кофти дерета. Зависи и от психиката на момчетата, един да се срине, ще повлече останалите, да им пожелаем успех и късмет. Мръкна се, тя нямат челници. Sad
Нед Май 18, 2014 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
За момента от търсенето няма никакъв резултат.Основното "заподозряно" място - тъжанското ждрело е основно претърсено, но...нищо.Термокамерите на хеликоптерът Кугър, който е включен в издирването, не са открили абсолютно нищо след многобройните му прелитания над района. Малко по малко нещата ще се пехвърлят към хипотезата, че пострадалите има вероятност да са прехвърлили от северната страна. Вероятно търсенето ще продължи в посока Северен Джендем, а както знаете нещата там са сериозни. В момента времето е сравнително ясно, както беше и през по-голямата част на деня. Лошото е, че младежите са вероятно по блузи с къс ръкав, а както известно и без храна, та още една нощ горе.....
...ааа, само до допълня, че в медиите, включително и в линковете по-горе, както и в повечето телевизии, са изписани много глупости, които не отговарят на истината, така че да се правят коментари на база медии, на този етап е глупаво
Пон Май 19, 2014 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 3 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov