ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Шалте
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Шалте
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
exped правят невероятни неща, бих им се доверила. 9см за 650 гр, моето 3.8 е толкова.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Сеп 05, 2013 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
chicholyubo написа:
Предстоими покупка на шалте и се спрях на тези два модела :
...................................................

Може ли за съвет кой да избера ?
На единият ме блазнят 9см дебелина а на другият 350 грама.


Аз си взех Therm-A-Rest ProLite Regular и макар че е само 2,5 см. дебело, все едно си спя в леглото. Laughing Тежи 460 гр.
Тъй че Therm-A-Rest NeoAir XLite с неговите 6,3 см. трябва да е истинско Ферари. Wink
Чет Сеп 05, 2013 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
chicholyubo



Регистриран на: 05 Сеп 2012
Мнения: 22
Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /USDA - 7а

Мнение Отговорете с цитат
Много се чудих и накрая се съгласих да взема exped . Знам че всеки грам на баира се отразява зле. Но пък комфорта от почивката предполагам ще го компенсира.
ПС : Когато дойде ще споделя впечатление.

_________________
LZ1LPK , A1(Rh-)
Чет Сеп 05, 2013 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Дайте свет как може да се снабдим с такива шалтета? В сайта не предлагат доставка в Европа
Сря Ное 06, 2013 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
До ден-два ще има в Go!outdoor шалтета на Therm-a-rest Smile
Не съм сигурна за моделите обаче, а и още не са ги качили в сайта.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Ное 06, 2013 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Двуслойните шалтета в Стената и Яко еднакви ли са като материал и качество на изработка ? Нямам възможност в момента да пътувам до София , а ако го взема от втория магазин ще спестя някой лев от доставката Very Happy .......
http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0

http://yakobg.com/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0-yate-two-layer-10-%D0%BC%D0%BC..html#.U9dwJuN_vfI

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Юли 29, 2014 7:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
damyan_82



Регистриран на: 27 Апр 2014
Мнения: 11
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се за глупавия въпрос но понежи и аз трябва да си купя постелка не ми е ясно когато се закрепи на раницата и те завали дъжд не попива ли вода? Четох някъде, че имало модели дето си били като гъби и такива дето не попиват вода и можеш да ги постелиш и на влажно. Вярно ли е и как да ги разпознавам?
Нед Авг 03, 2014 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
damyan_82



Регистриран на: 27 Апр 2014
Мнения: 11
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
damyan_82 написа:
?звин?вам се за глупави? въпрос но понежи и аз тр?бва да си куп? постелка не ми е ?сно когато се закрепи на раницата и те завали дъжд не попива ли вода? ??рно ли е и как да ги разпознавам?


??ма нужда да ги разпознаваш.
?упи си чували за смет от магазина с подход?щ размер и го сложи шалтето вътре и после вържи леко кра? на найлоновата торба и го натъпчи в дупката, за да не стърчи и да е по прегледно и опр?тно.Smile

?олзвам по два бро? найлонови торби наведнъж, защото найлона е доста тънък и като си остав?м раницата на зем?та, найлона може да се понадупчи леко, но долни? слой остава здрав. ?орни?т обикновено става на дреп след н?колко дена, но долни? върши работа.
?мам и резервни чували за смет в раницата и ако съвсем се скъсът ги смен?м, но това р?дко се случва.

?ко си вземеш неподход?щи и по-малък размер торби за смет нахлузи едната от едната страна, а другата от другата страна и като ги стегнеш с компресионните ленти на раницата и пак става.

?ко раницата ти н?ма ленти с които да го стегнеш ползваш нещо подобно като това:
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=337
?з ги прекарвам през халките на дъното и ги ст?гам, а оставащите краища на лентите да не се мандахерцат ги връзвам на клюп една за друга.

?увалаза спане обаче освен в торба за смет гледай да е вътре в раницата.
?алатката и шалтето отвън. ?, ако имаш м?сто може и т?х да сложиш вътре.Smile


Благодаря за изчерпателния отговор. За тези ленти мислех дали в Якобг, ще ги има ама утре, ще проверя.
Нед Авг 03, 2014 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 635

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро си купих един лек хамак с идеята да замени палатката и шалтето. При около 23-25 градуса това лято два пъти спах в него по къс ръкав и без завивки и ми беше добре. После в една ветровита нощ и 18 градуса пак се пробвах, даже със спален чувал (летен), ама не стана номера - тялото ми притиска чувала към хамака, чувала не държи топло и вятъра си ме обдухва така здраво, че напуснах "полесражението" посред нощ. Пробвах да вкарам целия хамак, барабар с мен в чувала и донякъде стана, но чувала не е достатъчно широк и дълъг да поеме всичко. Снощи пробвах да сложа шалтето вътре в хамака и резултатът беше изненадващо добър - никакво обдухване откъм гърба, даже държи приятно топло. Обаче проблем - шалтето е тясно, пази ми гърба, но не пази отстрани ръцете и раменете и пак вятъра печели в тия зони.
Та, въпросът ми е: има ли откъде да си намеря някакво тънко шалте, но с двойна широчина? Или съществува ли някакъв изолационен материал, от който да си отрежа парче с нужните размери, като същевременно това парче е достатъчно здраво, за да не се скъса от въртенето ми в хамака, и достатъчно тънко и леко, за да не е проблем носенето му?
И друг въпрос, който е за друга тема по принцип, ама е свързан и затова го задавам тук. Има ли някой в тая държава, който да може да ушие читав спален чувал с размери на клиента? Идеята е за чувал с такива размери, че да може да се нахлузи върху хамака и вътре да ми е топло и комфортно.
Чет Сеп 11, 2014 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Наскоро си купих един лек хамак с идеята да замени палатката и шалтето. При около 23-25 градуса това лято два пъти спах в него по къс ръкав и без завивки и ми беше добре. После в една ветровита нощ и 18 градуса пак се пробвах, даже със спален чувал (летен), ама не стана номера - тялото ми притиска чувала към хамака, чувала не държи топло и вятъра си ме обдухва така здраво, че напуснах "полесражението" посред нощ. Пробвах да вкарам целия хамак, барабар с мен в чувала и донякъде стана, но чувала не е достатъчно широк и дълъг да поеме всичко. Снощи пробвах да сложа шалтето вътре в хамака и резултатът беше изненадващо добър - никакво обдухване откъм гърба, даже държи приятно топло. Обаче проблем - шалтето е тясно, пази ми гърба, но не пази отстрани ръцете и раменете и пак вятъра печели в тия зони.
Та, въпросът ми е: има ли откъде да си намеря някакво тънко шалте, но с двойна широчина? Или съществува ли някакъв изолационен материал, от който да си отрежа парче с нужните размери, като същевременно това парче е достатъчно здраво, за да не се скъса от въртенето ми в хамака, и достатъчно тънко и леко, за да не е проблем носенето му?
И друг въпрос, който е за друга тема по принцип, ама е свързан и затова го задавам тук. Има ли някой в тая държава, който да може да ушие читав спален чувал с размери на клиента? Идеята е за чувал с такива размери, че да може да се нахлузи върху хамака и вътре да ми е топло и комфортно.


Пробвай тук - http://extremepack-bg.com/online-shop/%D0%95%D0%BA%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BA/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D0%9B%D0%B8%D0%BB%D0%BE-40.html.

Шие хамаци, шие и раници, както предполагам, че знаеш. Шил ми е ветровка, гледам, че има и бивак сак, може и да ти свърши работа. Малко е тегав в сроковете, но ще видиш на място.Успех.
Чет Сеп 11, 2014 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1704
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus
Не се отваря това което си дал поне при мен
Чет Сеп 11, 2014 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
В по-студено време не знам как ще заместиш палатката но опитай с нещо такова.

http://www.gooutdoor-bg.com/category/against-freezing
Чет Сеп 11, 2014 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 635

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично не смятам да спя зимата в хамака, но в случай, че се наложи, не е невъзможно Wink Въпрос на изолация от студа (най-вече добър чувал), а не толкова на палатка или хамак... или дупка в снега Smile
http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=780&p=3 /не знам да боравя със снимките, ама там може да се видят примери Smile /

Хамакът си го купих от човека от Бургас, и раница имам шита от него по мои спецификации, но не знам да шие спални чували, а бивак сака не смятам, че ще свърши работа без спален чувал.

Никой ли не се сеща за някакъв вид изолационен материал, който да може да се ползва като шалте? Аз не разбирам нищо от изолации и строителство, затова питам Smile
Чет Сеп 11, 2014 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Аз лично не смятам да спя зимата в хамака, но в случай, че се наложи, не е невъзможно Wink Въпрос на изолация от студа (най-вече добър чувал), а не толкова на палатка или хамак... или дупка в снега Smile
http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=780&p=3 /не знам да боравя със снимките, ама там може да се видят примери Smile /

Хамакът си го купих от човека от Бургас, и раница имам шита от него по мои спецификации, но не знам да шие спални чували, а бивак сака не смятам, че ще свърши работа без спален чувал.

Никой ли не се сеща за някакъв вид изолационен материал, който да може да се ползва като шалте? Аз не разбирам нищо от изолации и строителство, затова питам Smile


Виж това дето сложих по-горе. От вятър ще те пази, дават го и за студено, леко е компактно, за многократна употреба, не е скъпо, точно каквото търсиш. Wink
Чет Сеп 11, 2014 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Аз лично не смятам да спя зимата в хамака, но в случай, че се наложи, не е невъзможно Wink Въпрос на изолация от студа (най-вече добър чувал), а не толкова на палатка или хамак... или дупка в снега Smile
http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=780&p=3 /не знам да боравя със снимките, ама там може да се видят примери Smile /

Хамакът си го купих от човека от Бургас, и раница имам шита от него по мои спецификации, но не знам да шие спални чували, а бивак сака не смятам, че ще свърши работа без спален чувал.

Никой ли не се сеща за някакъв вид изолационен материал, който да може да се ползва като шалте? Аз не разбирам нищо от изолации и строителство, затова питам Smile


За човека от Бургас става въпрос. Виждам, че Борис знае координатите му. Това е сайта -

http://extremepack-bg.com/online-shop/%D0%95%D0%BA%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BA/%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%A2%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%22%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%22.html

за съфорумеца, който попита.

И аз имам хамак от същата фирма.
Борис, защо не пробваш с термофолио, не знам колко ще ти е удобно, обаче.
Чет Сеп 11, 2014 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov