ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какво да съдържа раницата при поход.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какво да съдържа раницата при поход.
Автор Съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Какво носите в самара при поход през ЛЯТОТО Отговорете с цитат
Здравейте!

Хрумна ми, че така или иначе ще правя списък с нещата преди да тръгна на екскурзионно в Родопите другата седмица и предпочетох да го споделя с вас, та който иска да направи подобен списък с вещите, които взима при продължителни летни преходи. Ако искате допълнете нещо, ако искате махнете. Надявам се все да е от полза за някойWink

Списък с потребности в самара:
• Нож – швейцарско и малко сгъваемо - добре наточени;
• Метално канче, вилица и лъжица;
• Фенерче или челник (за предпочитане със светодиоди) + батерии;
• Качествени слънчеви очила, слънцезащитен крем и шапка с добра периферия;
• Ластичен бинт, левкопласт, витамини, лекарства от първа необходимост;
• Дъждобран – за човека и раницата;
• Компас, карта и GPS (ако намеря до започване на екскурзионното);
• Кибрит в непромокаема опаковка (празните кутийки от разтворим аспирин са много подходящи) и запалка (също добре опакована);
• Хавлиена кърпа – достатъчно малка, за да не тежи и достатъчно голяма за да върши работа след къпане
• Клин (по възможност термобельо), ако стане студено през нощта
• Дебело яке, полар, леки къси панталони, няколко тениски и др. дрехи
• Джапанки или сандали за преобуване след преход
• ВОДА ! ! ! – във възможно най-лека опаковка
• Лека по тегло, но силна по протеини храна, която да не ми е в тежест и да знам, че ще ме захрани за около 24 часа в случай на нужда
• Сапун, които да става и за миене и за пране
• Резервни чорапи, тениски и връзки за обувки
• Фотоапарат
• Спален чувал, палатка и шалте – в случай, че ще се спи на открито
• Всичко по-горе е увито в найлонови чували и гледам да тежи максимум 25% от моето тегло

Това е за сега, но сигурно ще се сетя и нещо повече по-натамVery Happy

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Чет Юли 23, 2009 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6396

Мнение Отговорете с цитат
От списъка ти пропускам следните неща:

Вилица и лъжица (ям с ножа)
Компас, карта (познавам района)
Хавлиена кърпа (бърша се в тениската)
Дебело яке (нося тънко яке)
Джапанки или сандали (имам обувки)
Сапун (враг на туриста)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз не нося яке през лятото. Ако стане студено - термобельото, полар, отгоре една шушлякова грейка или ветровка. При стопляне - едно по едно се махат Laughing Всичките гореизброени заедно са по-леки от якето ми, а и вършат работа самостоятелно.
За резервни връзки за обуща обаче не се бях сетила, в смисъл - това е нещо, за което никога не бих се сетила Rolling Eyes
кърпата редовно я забравям
вилица и лъжица - имах едни сгъваеми, но потънаха някъде, сега не нося.
Вече нося и леки ръкавици, в случай че духа силно и студено по билата - ръцете ми направо се вдървяват на щеките.
кърпа за около врата също, че изгарянето там е много болезнено, пък понякога и мазилата не помагат особено
гетите ги мъкна и през лятото
Резервни обувки/джапанки/сандали - според зависи колко ми е багажа, понякога не взимам... ако преценя, че повече не мога да нося Confused

И най-важното, без което не може - тоалетна хартия Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 23, 2009 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
_dmp_



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Талк или бебешка пудра, и 50-тина см. шлауха ф-10.
Чет Юли 23, 2009 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Сапун не е лошо да се носи - или ти трябва или някой все пита за сапун Very Happy )
Може би и четка и паста, ако е за повече от 2 дена, че за другите не знам, ама на мен лично ми е неприятно от гадния вкус в устата.
Щеки също нося, помагат на колената.
Дрехи - колкото е възможно по-малко, през лятото няма да стане много студено, особено в Родопите (Поне тъй мисля). Пък и нали се следи прогнозата за времето... Very Happy

_________________
Чет Юли 23, 2009 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако няма да спите по хижи може да се вземе и примус сутрин за кафенце или чай, а на обяд за супичка.
А за сапуна ако е за дълъг преход и не искате хората да ви отбягват по -добре да го има под ръка.

_________________
Sinanitsa
Чет Юли 23, 2009 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
_dmp_ написа:
Талк или бебешка пудра, и 50-тина см. шлауха ф-10.



на мен лично много ми е интерсно защо ти е тоя шлаух и то ф-10?! Shocked аз съм си просто момче от село поне да получа просветление Idea Rolling Eyes

ПС: няма да споделям единствената ми идея която ми идва на акъла с това ф-10 Very Happy
Чет Юли 23, 2009 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6396

Мнение Отговорете с цитат
Като легне пребит на ливадата, да не си излива бирата във врата Laughing Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
_dmp_



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
на мен лично много ми е интерсно защо ти е тоя шлаух и то ф-10?! Shocked аз съм си просто момче от село поне да получа просветление Idea Rolling Eyes

ПС: няма да споделям единствената ми идея която ми идва на акъла с това ф-10 Very Happy[/quote]


Па сподели каква ти е идеята щото то и аз съм малко проЗт и не мога да се сетя.В тези жеги и липса на вода по билните марщрути и най-малкото сълзавене по скалите може да го ''уловиш '' в бутилката.
Пет Юли 24, 2009 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Sinanitsa написа:
Ако няма да спите по хижи може да се вземе и примус сутрин за кафенце или чай, а на обяд за супичка.
А за сапуна ако е за дълъг преход и не искате хората да ви отбягват по -добре да го има под ръка.

А стига с тоя сапун - че изтровиме рибата... Very Happy
Горе на Вазов оня ден ИЧ не ми требеше сапун - топнах се у реката целия, отмих загубените соли - и бех като нов...естествен.
Па горе мое да ме отбягва само напарфюмиран/а "турист/ка", дошъл/ла направо от некое кафе на Витошка. Горе сите сме естествено напарфюмирани и поне на мен не ми прави никакво впечатление миризмата на околните. Таман сите муи и комари в радиус от 2 метра мрат като от "Райд" Laughing
Примусчето, особено през студеното полугодие, е задължително. Аз го нося целогодишно с мене.


_dmp_ написа:
Па сподели каква ти е идеята щото то и аз съм малко проЗт и не мога да се сетя.В тези жеги и липса на вода по билните марщрути и най-малкото сълзавене по скалите може да го ''уловиш '' в бутилката.


Апа най е отровно, га ти се пие вода, свършил си я в раницата и вървиш по камъняк, водата шуми под него и не можеш да я стигнеш...
Чувал съм подобни рекички под плътен камъняк по Рила и Пирин.
Т.е. като комарите Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Юли 24, 2009 7:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
_dmp_ написа:
на мен лично много ми е интерсно защо ти е тоя шлаух и то ф-10?! Shocked аз съм си просто момче от село поне да получа просветление Idea Rolling Eyes

ПС: няма да споделям единствената ми идея която ми идва на акъла с това ф-10 Very Happy



Па сподели каква ти е идеята щото то и аз съм малко проЗт и не мога да се сетя.В тези жеги и липса на вода по билните марщрути и най-малкото сълзавене по скалите може да го ''уловиш '' в бутилката.[/quote]

аз за това те питах, защото за тоя вариант никога не бих се сетил....за да знам все пак, всяка нова информация е полезна независимо дали ще я приложа Smile все пак мерси за отговора....иначе единственото дето ми идваше на акъла подобно на Дидо (но не легнал), е по-време на движение да не си сваляш ботилката и да пиеш директно, но това хората са го измислили и ми беше странно .... и за това се учудих......
Пет Юли 24, 2009 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3416
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Преди години си бях направил подобен списък, беше поне 3 пъти по-дълъг. Направо се срамувам да го пусна ако го намеря. Пак нося немалко неща, но се замислям за по-малка раница. Абе вие сол носите ли? Wink Колкото пъти извадя солница в компания или изчезва или я изпразват! Mr. Green

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юли 24, 2009 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Аз да ви кажа... Отговорете с цитат
Новак съм де, но все пак... Абе я направо към списъка, само да не ми се смеете! Smile

Личните документи
Фотозащита за лице
Слънцезащитен крем за тяло
Фотоапарат
Храна
Някоя дрешка с дълъг ръкав през лятото (за всеки случай)
И одеалце да не сядам по тревата
Репелент за комари и насекоми, задължително, най-умразното ми нещо е някоя гадинка да ме ухапе.

_________________
Take the first step and keep walking
Съб Юли 25, 2009 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ми да си призная до сега аз не съм носил вилица и лъжица, но ми се видя полезноSmile Все пак и с ножа става Clap

Иначе за бебешката пудра и обличането на катове - много рационално, за което благодаря за съветаSmile

Мислещ, ако намериш списъка не се срамувай и го пусни да видим

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Пон Юли 27, 2009 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз да изразя мнение.....

според мен трвяба да се вземат само неща който на 100% ще ги ползваш +аптечка, фенер, втори чифт обувки и дъждобран(за който се надяваш че няма да ти се наложи но са задъжитени) и ако може да се вместиш до 25 кг....
иначе е много гадно да земеш 50 неща и накрая да установиш че си ползвал само 10....а си мъкнал 30 кг багаш....

от тая гледна точка посудата котлон и вилици и други тем подобни са напълно излишни, за някъкъв преход дори от 7-8 дни примерно може да измисли храна която не се готви а и всеки ще преживее една малка диета, а и има се пак и хижи тук там Smile

не искам да ангажирам никого с мойто мнение...... Very Happy
Пон Юли 27, 2009 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 3 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov