ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Математика за дървосекачи
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Математика за дървосекачи
Автор Съобщение
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... А ако броим и тайната полиция? Very Happy

Не броим, понеже сме лоялни, не можем, забранено е, страх ни е, не ни интересува.......хахаа.
Това прави нещата наистина относителни. Въпросът е кой към какво има склонност да се съотнася.
Нед Мар 05, 2023 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5795
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...всички тестове за болести, наркотици и др. имат вероятностен характер. Представете си например тест за тежка болест, който, ако сте болен, с вероятност 95% казва "да", а ако не сте, със същата вероятност казва "не". Подлагате се на този тест и пробата излиза положителна. Колко трябва да се безпокоите, "много" или "малко", каквото и да значи това? Същото за катаджиите: духате и показва "да". Е, и? Shocked Внимавайте в отговора, хич не е елементарен!

Bayesian Clinical Diagnostic Model

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Мар 05, 2023 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3300
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Чудех се логограф ли беше, какво ли... Детектор на лъжата му викат. Колкото и тестове да ти правят, от математичека гледна точка вероятността е същата: ако положителните тестове с 95% установяват, че си дрогиран, каква е вероятността при положителен тест наистина да си дрогиран? Внимание! Не е 95 %.
...
Често срещан случай са медицинските тестове. На профилактичния преглед ви правят тест, който с вероятност 98% ще е положителен, ако сте болен от някаква тежка болест (не дай Боже!). Безусловно всеки от нас силно ще се притесни, защото веднага ще реши, че с вероятност 98% е болен. Ако това е така, наистина си е за безпокойство. Но дали е така?
...
Владо, това, което го пише отдолу на бланката за теста, не се различава от моя въпрос. Там става дума за "основание за диагноза", а аз говоря за "основание за безпокойство". При 98% сигурност на теста, колко процента е основанието за диагноза, сиреч за безпокойство? А в случая с твоя познат сигурно имаме попадение в тия 2% или колкото са те, при които тестът реагира грешно.

Писал съм точно по този повод – тест за рядко заболяване с точност 99%, който се оказва положителен.
Тогава някои хора не повярваха, че вероятността да си болен е 50% и продължаваха да упорстват, че е 99%.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=143770

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=142073

stefan_iliev38 написа:
Ха! Цитираната от Mislesht фейсбук група Обратно в реалността е група на Българското рационално общество (FIBRO).
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=142073#142073

Един от членовете на Българско рационално общество е доктор Стефан Митев, за когото преди време написах следното:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=142073#142073

stefan_iliev38 написа:
...
Ето въпрос, зададен от доктор Стефан Митев от Българско рационално общество:

Условията:

Има заболяване, което се среща сред 1% от населението.

Има тест за това заболяване, който има точност 99%, тоест:

Тестът е положителен в 99% от случаите, ако имате заболяването и
тестът е отрицателен в 99% от случаите, ако нямате заболяването.

Правите си тест, който се оказва, че е положителен.

Въпросът е:

Какъв е шансът да имате това заболяване?

Възможни отговори:

А) Под 70%
Б) 70% до 90%
В) 90% до 99%
С) 100%

Правилния отговор разкрива д-р Стефан Митев в следните видеоклипове на Българско рационално общество:

Какъв е шансът да имате това заболяване - част 1

Какъв е шансът да имате това заболяване? Част 2

Накрая на втората част д-р Стефан Митев обяснява и защо се правят тези тестове, въпреки малкия шанс.
...

Тогава някои съфорумци се отнесоха с недоверие, че правилният отговор е А) Под 70%, а именно 50%.

Накрая на втория видеоклип - Какъв е шансът да имате това заболяване? Част 2 - доктор Стефан Митев казва (цитирам):

„Шансът да имате заболяване при положителен резултат, е точно 50%. Изненадващо, нали?

В реалността показателите сензитивност и специфичност често са много по-ниски от 99%. Което означава, че ще имаме много повече фалшиво положителни и фалшиво отрицателни резултати. А това често не се разбира и не се обяснява на пациентите.

Дори мои приятели са ми казвали, че са шокирани от този резултат и твърдят, че назначаването на изследвания е безсмислено, след като дори при положителен резултат е по-вероятно да нямаш заболяването. Но смисъл от изследванията има, защото диагнозата не се основава само на едно изследване. Почти винаги диагнозата се базира на съвкупност от данни и резултати.

Запомнете, че интерпретацията на резултати от изследвания е трудна и изисква сериозни познания. Консултирайте се с вашия лекар и го питайте колко точен е назначеният тест и как трябва да се тълкуват резултатите от него.

А сега да цитирам доц. Мангъров в интервюто Доц. Мангъров: Наблюдаваме "Игри на тестове":

„...резултатите от PCR тестовете не са абсолютни, а чувствителността им е около 70%.

"Това, което пише най-отдолу на всяко лабораторно изследване: Резултатите не са диагноза, а са основание за такава. Не може ти да правиш клинични заключения въз основа само на тест.

Прави ли ви впечатление сходството в думите на доктор Стефан Митев и доц. Мангъров?

Накрая доктор Стефан Митев съветва:

„Запомнете, че интерпретацията на резултати от изследвания е трудна и изисква сериозни познания. Консултирайте се с вашия лекар и го питайте колко точен е назначеният тест и как трябва да се тълкуват резултатите от него.“

Някои българи обаче са на мнение, че те разбират повече от доц. Мангъров, който е с над 30 години опит и практика по специалността...



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Мар 05, 2023 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нещо ми се е изплъзнал точно този спор за тестовете. За да направим прехода от "вероятност за положителен отговор на теста при наличие на болест" към "вероятност за болест при наличие на положителен отговор от теста" трябва да знаем процента на болните. Затова казах, че иначе задачата е непълна и нерешима, макар че "битовото" съзнание клони към равенство, на което впрочем разчитат и аптеките. Ето няколко зависимости между двете при 0,5% болни. При началното условие 98% коректност на теста, вероятността за болест е само 19,76% (няма и 20%, а ние я мислехме за почти сигурна!). При 1% болни вероятността да сме болни нараства на 33%, а при 5% болни става 72%. Интересно, кога би станала 98%, както си помислихме в началото? Отговорът е: при 50% болни. Ами че при такава чудовищна пандемия аз ще си пиша завещанието без всякакви тестове! Cool Машинката на Ведрин работи чудесно и според нашите формули, но само при 0,5% болни засецва. Явно тези данни са извън точността ѝ.
Нед Мар 05, 2023 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За парламентарния (всъщност математически) подвиг на Иван Салабашев знаех от собствените му мемоари и от няколкото статии, основани на тях. В тях обаче беше цитиран един разказ на щедро образования наш публицист Антон Страшимиров. Същият, който в некролога за брата си Тодор Страшимиров, застрелян във фашистките репресии през 1925, пише: "Убиха и брата ми, Тодора. Бог да пази България!" Нямах текста, докато вчера не ми го изпрати един колега. Ето факсимиле на разказа. Не намерих по-подходящ начин да го покажа:

Малко аритметика (историческа чъртица)

Четете! Както разбирам, с някаква вътрешна информация са разбрали, че на гласуването ще присъстват 30 българи и 17 "инородци". От всичко 56. Това беше една голяма тъмнина за мен. По-нататък всичко следва известния сценарий. Важно е обаче да узнаем, че моментално, още същата нощ, са били осведомени иностранните посолства за предстоящата победа. Която всъщност е жесток удар по техните сметки (без кръчмаря Салабашев!), че методиката на Великите сили ще допусне най-много 6 депутати българи. Явно тази новина е стресирала "инородните" депутати. Въпреки че самите българи не са се явили всички и не всички са гласували според наставленията, "инородците" са били толкова разстроени, че и те са гласували хаотично. Резултатът е бил в полза на българите. Мисля си, де всички избори да бяха в полза на българите! Имам обаче въпрос към архивистите тук: кога и къде е публикуван разказът на Антон Страшимиров?
Нед Мар 12, 2023 12:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 567

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
застрелян във фашистките репресии през 1925

Владо, моля ти се.
Тъжно ми е да се карам с теб и не искам да се карам с теб.
Фашизъм в България няма. Диви са били времената още от освобождението и много хора са си отишли мърцина, но това не значи "фашизъм".
Тоя етикет "фашизъм" някак произволно се лепи за щяло и нещяло.
Впрочем, като се замислиш, в сравнение с комунистите и националсоциалистите, то италианските фашисти най-малко злодейства са направили.
Извинявам се за отклонението, ако администрацията прецени може да го изтрие или премести, няма да се сърдя.

По същество: благодаря за текста, довечера като се орахатя ще го разгледам на спокойствие.
Нед Мар 12, 2023 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2306

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
За парламентарния (всъщност математически) подвиг на Иван Салабашев знаех от собствените му мемоари и от няколкото статии, основани на тях. В тях обаче беше цитиран един разказ на щедро образования наш публицист Антон Страшимиров. Същият, който в некролога за брата си Тодор Страшимиров, застрелян във фашистките репресии през 1925, пише: "Убиха и брата ми, Тодора. Бог да пази България!" Нямах текста, докато вчера не ми го изпрати един колега. Ето факсимиле на разказа. Не намерих по-подходящ начин да го покажа:

Малко аритметика (историческа чъртица)

Четете! Както разбирам, с някаква вътрешна информация са разбрали, че на гласуването ще присъстват 30 българи и 17 "инородци". От всичко 56. Това беше една голяма тъмнина за мен. По-нататък всичко следва известния сценарий. Важно е обаче да узнаем, че моментално, още същата нощ, са били осведомени иностранните посолства за предстоящата победа. Която всъщност е жесток удар по техните сметки (без кръчмаря Салабашев!), че методиката на Великите сили ще допусне най-много 6 депутати българи. Явно тази новина е стресирала "инородните" депутати. Въпреки че самите българи не са се явили всички и не всички са гласували според наставленията, "инородците" са били толкова разстроени, че и те са гласували хаотично. Резултатът е бил в полза на българите. Мисля си, де всички избори да бяха в полза на българите! Имам обаче въпрос към архивистите тук: кога и къде е публикуван разказът на Антон Страшимиров?


Защо пак политика ? Навсякъде пише че през този период в България се появяват фашистки движения, които обаче никога не са имали влияние в България, камо ли в политическия живот. Какви са тези "фашистки репресии" може ли да кажеш нещо повече ?

На кое да вярваме ...

https://novini247.com/novini/politikat-todor-strashimirov-e-zastrelyan-v-tila-na-ulitsa-serdika_692329.html

Цитат:
Политикът Тодор Страшимиров е убит в тила на улица „ Сердика “ в София към 19:30 часа на 17 февруари 1925 година. Атентатът е осъществен дни след убийството на професор Никола Милев от просъветски дейци на македонското придвижване и малко преди гибелта на различен комунистически народен представител, Харалампи Стоянов. Убиецът съумява да избяга и остава неразкрит. На другия ден след убийството братът на политика - виднеят публицист, драматург, журналист и политик Антон Страшимиров, написва в некролога му: " Убиха и брата ми Тодора. Бог да пази България! ".

Нед Мар 12, 2023 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6391

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Защо пак политика ? Навсякъде пише че през този период в България се появяват фашистки движения, които обаче никога не са имали влияние в България, камо ли в политическия живот. Какви са тези "фашистки репресии" може ли да кажеш нещо повече ?

На кое да вярваме ...

https://novini247.com/novini/politikat-todor-strashimirov-e-zastrelyan-v-tila-na-ulitsa-serdika_692329.html

Цитат:
Политикът Тодор Страшимиров е убит в тила на улица „ Сердика “ в София към 19:30 часа на 17 февруари 1925 година. Атентатът е осъществен дни след убийството на професор Никола Милев от просъветски дейци на македонското придвижване и малко преди гибелта на различен комунистически народен представител, Харалампи Стоянов. Убиецът съумява да избяга и остава неразкрит. На другия ден след убийството братът на политика - виднеят публицист, драматург, журналист и политик Антон Страшимиров, написва в некролога му: " Убиха и брата ми Тодора. Бог да пази България! ".


Точно в този период в България влияние - ок 10% - има БКП (тесни социалисти). По същество тази партия изповядва фашизъм на стероиди, тъй че Владо Сотиров е прав.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Мар 12, 2023 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5795
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Имам обаче въпрос към архивистите тук: кога и къде е публикуван разказът на Антон Страшимиров?

Роденият във Варна Антон Страшимиров е бил 7-годишен по време на описваните събития. Дали разказът е разказ или преразказ зависи от това кой е бил същинският му автор. Правят впечатление някои неточности. Например, добре известно е, че изборът на Постоянен комитет се е състоял на 26 октомври 1879 г., а в в (пре)разказа иде реч за "нощта срещу 15 октомврий". За изслушването на Иван Салабашев ходатайстват неговите приятели Григор Караджов (директор на Пловдивската гимназия) и Димитър Наумов (председател на Старозагорския окръжен съд). По една или друга причина, обаче, Григор Караджов не е споменат в (пре)разказа.


Български ученици в гр. Табор (Чехия), 1870 г. Под №35 е Иван Салабашев.

Разликата между календарите по време на описваните събития е 12 дни. Ако допуснем, че една от споменатите неточности е свързана по някакъв начин с календарите, това би могло да означава, че текста е бил съчинен след 31 март 1916 г., когато в България е бил приет Григорианския календар. Слушал съм спомените на баща ми за приятелството на дядо ми с Гео Милев (с когото са били земляци и може би съученици в старозагорската гимназия), но в тях делата на Антон Страшимиров не бяха особено много застъпени... През 1926–1927 г. Антон Страшимиров е редактирал в. "Ведрина", ала тогава дядо ми е бил в средата на следването си в Сорбоната.

Най-силно ме впечатлиха думите "утре ще гласуват не цифри, а живи хора", макар и изречени от представеният като скептик в (пре)разказа Георги Груев.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Мар 12, 2023 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще подмина историческата тематика, защото в противен случай ще затвърдя впечатлението, че под кревата си свято пазя шашките динамит от бойните групи на БКП/т.с./, които ще бъдат предадени на моите внуци - четвърто поколение съветски агенти. Само ще вметна на излизане, че е твърде лесно да се скриете зад академичните дефиниции, че фашизмът е присъщ единствено на италианското фашио и на това основание фашизъм в България е нямало. А що не продължаванте със същия пуризъм и по-нататък? Що не казвате, че в България не е имало комунистически преврат, а преврат на професионалните превратаджии - звенарите? Що не казвате, че не Червената армия е окупирала България, а обединените сили на Съюзниците - същата армия, която съгласувано е окупирала и Австрия? А защо не кажете, че Червената армия всъщност е помогнала на Америка и Англия, които все още са били подложени на опустошителната война с България? Нещо не съм чул да протестирате срещу паметника на американските летци, които убиват 4200 души - предимно мирни граждани, и разрушават 12 600 здания само в София. А Червената армия колко българи е убила? Ама не, МОЧА ви дразни. Де, гиди въжеиграчи! Много добре знам, че официално фашистко управление в България е нямало. Нещо повече, може би за разлика от вас съм чел няколко твърде обосновани студии за фашизма в България (я, имало го било!) и точно опитът на "кръволока" Александър Цанков за фашистки преврат е бил предотвратен с прякото участие на Борис Трети. Александър Белев не е бил фашист, зер? Легионерите и бранниците хич не са били, а? Само дето са имали за емблема снопа пръчки. Гео Милев, Йосиф Хербст и още десетки интелектуалци не са били ликвидирани от фашисти с похватите, които днес гледам във филмите за мафията? Самият ген. Вълков какъв е бил? А Богдан Филов? Фашисти в кръвта си! Я не ми разправяйте детски приказки! Аз, Калояне, съм цитирал същото, което и ти си прочел. И нямам основание да не му вярвам. Дидо, не чувстваш ли, че олекваш? Бойните групи на БКП безусловно са терористи, но да ги наричаш фашисти е доста плитко. Айде, че ще дойдат ония със знамената. По-точно с дръжките на знамената. Cool

Ведрине, темата все пак е за старите редки книги. Разбира се, има и комунистически, и антикомунистически, всякакви. Но хич не желая литературните факти да се прехвърлят върху моите непретенциозни възгледи. Ако тази тема просъществува, ще публикувам снимки на книги на "ренегата" Кауцки и "юда" Троцки отпреди Девети. А сега да се върнем на колегата Иван Салабашев. В моята книгохранителница открих страниците от неговите спомени, а това е равносилно на намирането на игла в купа сено. Стига да я има, щото се случва и да я няма. Спомените са издадени през 1943 от БАН (бил е академик!). Историята за изборите в Областното събрание заема първите 13 страници. Затова няма как да ги публикувам всичките. Но най-важните обстоятелства, които ми се изплъзваха, ги има. Първо, събранието се е състояло наистина на 15 октомври 1879, значи, говорим на новия стил. Второ, "разузнаването" е донесло, че инородците ще имат 17 гласа, докато българите са били 30, присъствали в навечерието в Митрополията. На останалите било телеграфирано да тръгнат веднага, но те били или тежкоболни, или имали други непреодолими причини да не дойдат. Ето откъде са числата. Трето, най-активно в изявата на Салабашев е помогнал неговият приятел Димитър Наумов, но е спомената и важната помощ на Григор Караджов. Става дума за противостояние на надменното поведение на тогавашните първенци в управлението. Четвърто, преди самото гласуване Салабашев е раздал предварително попълнени бюлетини, но по различни съображения някои от неговите завистници са сменили имената. Това обаче не променило крайния резултат, защото иноверската опозиция дотолкова била обезверена, че също допуснала грешки, а някои дори гласували в наша полза (всеки гледа да е до силния!). Пето, предстоящата победа на Салабашев още същата нощ е станала известна по пловдивските сокаци, дори и в посолствата на Великите сили, защото любородни наши депутати побързали да ги предупредят, че тяхната антибългарска система е пробита от един математик. Е, има и шесто: Салабашев се отказал от парите, които спечелил от баса по настояване на Георги Груев. Знаменателни са думите му още преди баса: "Не мога да приема предложението Ви, понеже бас се прави за нещо неизвестно, когато и двете страни имат шанс и риск. В настоящия случай за мен няма никакъв риск, защото аз зная положително, че това, което казвам, е съвършенно вярно. Считам за нелоялно да Ви взема парите." Въпреки това басът бил сключен, както описва Салабашев, само защото това бил начинът да го изслушат. След победата с парите от спечеления бас владиката дядо Панарет купил баклава, кадаиф, халва и някои напитка, та се почерпили. Това е един от редките случаи математик да хапне нещо сладко благодарение на пресмятанията си. Very Happy

P.S. Историята с разказа на Антон Страшимиров остана открита. Ще търся първата публикация. Очаквам и Ведрин да помогне.
Пон Мар 13, 2023 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 567

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Това е един от редките случаи математик да хапне нещо сладко благодарение на пресмятанията си. Very Happy


Според легендата Талес успял да предвиди богата реколта от маслини и изкупил на безценица няколко маслобойни, реколтата наистина била богата и той забогатял.
Пон Мар 13, 2023 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, уж му се подиграли, че математиците са откъснати от живота и пет пари не могат да изкарат. Тогава той им показал, че може и да забогатее. Е, де всички математици да бяхме като Талес! Wink
Пон Мар 13, 2023 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5795
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Русия си има плеяда от свръхбогати "собственици" на полезни изкопаеми, а Америка -- преуспели математици, например Jim Simons.



Кой където се е родил, учил, творил, мечтал...

Един интересен пример на този фон е Григорий Яковлевич Перельман, постигнал дълги години непостижимото в математиката, но твърдо отказал се не само от материалното благополучие, а и от обществения живот въобще.



По произход и двамата са руски евреи.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Мар 13, 2023 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Русия е пълна с гениални математици, но много от тях се преселиха в Съединените щати. Въпрос: какво е американски университет? Отговор: съветски евреи обучават китайски студенти. Very Happy
Пон Мар 13, 2023 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3060

Мнение и у нас математици наспорил господ... Отговорете с цитат

Пон Мар 13, 2023 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Страница 17 от 20

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov