ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чеверме в Балкана на 23.08. и снимане на залеза :-)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Чеверме в Балкана на 23.08. и снимане на залеза :-)
Автор Съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чакайте да кажа и аз, моята гледна точка относно така проведеното мероприятие. С една дума сбирката си беше провал отсекъде за бедния турист, решил да се предовери на организаторите на това събитие!
Това приказки за логистика-съпорт, такси-маршрутка, и какви ли не такива, изобщо имагинерна работа.
След Адски преход от поне 5 часа от София, мокри до кости в проливния дъжд, и непрогледната мъгла, стигнахме с жената до прословутия заслон Орлово гнездо. По пъто нагоре, само крави и коне, после разбрах и се усетих, че това сигурно е била логистиката. Добре, че се бех запасил къде с консерви, къде с ракийка, та белким и от глад не умрехме Surprised
По едно време, гледам некакъв заяк, требва да е бил, почват да го мъчат на скарата. Сигурно е бил заяк, щото като го гледах е с размерите на Лиско, едно от кутретата на заслона.
А, там на заслона има и лисица, но това е друга работа.
След това един брадат взе да прави шишчета от Дългоушко, ама слага два пъти лук, един път месце на шиша! Ръководството му вика: "А не, така не може, рекламация, разваляй!" Даже и скараджията, по едно време сдаде поста, та добре че беше Жорката, та благодарение на него опитахме от заяка Wink
Някои пишат тука за китара, песни на заслона, ни китара, ни песни, само бесна чалга ручи из долините до сабалем.
Почти не спахме, но така е горе......
Пон Авг 22, 2016 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Dimo Kolev написа:
EXIIIT написа:
К`во стана бе ходихте ли на заслона стигнахте ли всички до него, среща имаше ли??????
Разбрах,, че имало хора и към Чучул????
Да ви се невиди и организацията и всичко.


Че то Чучул не е баш в същата посока. Да не се е объркал някой Rolling Eyes


Не. Държал се е естествено. Иии явно не си е бил купил Пътеводителя Wink

Нямам думи. Пак ли само вие не разбрахте? Преди да дойда на заслона се разходих до Чучул да проверя пътя. Нали пиша пътеводител "Ком-Емине: С лек автомобил в Балкана" Тази разходка беше много ползотворна, защото открих, че при Ком-Емине пътят е караем без проблеми. Но при Емине-Ком може да възникнат трудности при валеж.

Благодарение на хора като нас, спокойно се шматкат хора като вас.
Да не споменавам, че колкото открития съм направил вие двамата толкоз не сте описали в творбите си.
Това е позицията ми по въпроса!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 22, 2016 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Срещнахме се, хапнахме, пяхме. От кумова срама на сутринта се поразходихме - кой час, кой два. Абе много хубаво стана. Благодаря Ви приятели, че дойдохте. Малко снимки.
Пон Авг 22, 2016 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на staria за снимките! Хубаво място и още по-хубава компания, сигурен съм, че се е получила хубава сбирка. Имах желание да вкуся от принесеното в жертва добиче и особено експерименталната марината на Цецо, но ме позова служебния дълг по охрана и отбрана на въздушните граници на Национален парк "Централен Балкан". Та, който си мисли, че не съм ви държал под око просто е трябвало да погледне в небето в светлата част на денонощието Wink В неделя събрах солиден разузнавателен материал за движението между Добрила и Козя стена, та не си мислете, че е останало нещо скрито-покрито. Иначе имах пъклен план в събота да превърна плаца пред заслона в полоса за кацане и да направя една внезапна проверка, но метеорологичната обстановка по билото имаше други планове

Един кадър от вчера, 2300м над Кърнаре, разузнаване в района на прохода Smile :

Като свърши летателният сезон ще гледам да се включа, дори и да няма агънце и марината Rolling Eyes

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Авг 22, 2016 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Написа бла бла Very Happy :


Ама ние те видяхме в неделя. Ама де да знаем, че си ти
Пон Авг 22, 2016 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Те така...

Един наш Изходящ приятел


реши да направи нещо такова като мен преди 2 години. Даже и датата почти нацели. Както и хората. До някъде. И разбира се като тръгнеш по такава добре отъпкана пътека нещата стават. До някъде.

И така...

Всичко беше планирано като чеверме в Балкана и снимане на залеза. Залеза го нацелихме май с бат Петьо само


Мястото за повечето от вас вече е ясно - заслон Орлово гнездо там нейде в Балкана


За съжаление за 2 години много неща са се променили. Стаите взели да ги хваща мухъл


Мизерничко си е според мен. А трябваше да плащаме в неделя


Добре, че наоколо си е красиво


Но уви чеверме нямаше. Всъщност май имаше, ама и то малко мизерничко си беше. Някак си много дребни тези агънца. По 4-5 на шиш се побираха


А щъкаха толкова големи добичета наоколо, от които част от групата се страхуваше и заобикаляше отдалече


Даже едното роди пред нас, докато си ходихме по Пътеката




Може би виновен за не добре получилото се печено е и ей тоз брадатия. След 2 каси бира как да стане


Най-добричкият между всички беше този кучо - Караманчо. Който беше се отчаел от набезите на най-голямото планинарче в екипа - моя пикльо. Мамин ...


Насето пак извади китарата


И хората му се радваха




Не мога да не спомена още двама човека. Всъщност ще ги спомена след малко.

Първо да поразкажа с две-три думи за ситуацията. Имаше интересни хора на събитието. Едни не спряха да говорят глупости през цялото време. Други се губиха на поразия. Трети ходеха да ги търсят и спасяват. Четвърти не станаха от масата. Пети спаха под масата. Шести готвеха и рязаха салати до полуда. Седми снимаха. Осми нищо не правиха. Девети се правиха на търговци но не им се отвори парашута. И т.н. То май толкова бяхме

Сега за онези двамата. Първо за бай Кольо. Над 90 г. И си ходи по цял ден след стадото. как го прави незнам


Другият е един от най-изявените наши туристи, планинари, организатори, готвачи - наш приятел Цецко.
https://www.youtube.com/watch?v=SZap9gRSSrY&feature=youtu.be

Те така. До следващият път Very Happy
Вто Авг 23, 2016 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1697
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ИЗвХОДИ :
Първо, Тито ако си мисли , че не го видяхме в неделя да си лети с онзи жълт парашут много се лъже, стреляхме по него няколко пъти ама беше далечко,
Второ: за всичко е виновен Пацко / простака/ и Ванката / Долния/ щото те отдавна са ударили дъното , че копаят вече в тинята.............
Трето :добре , че Велина порина всичката кочина след нас...ма кви масажи правииииииии малиииииии.
Четвърто: Е-3 вече е през Чучул,ако има въпроси някой към Дидогена.......
Пето няма: до година до амина да сме здрави и усмихнати и пак да се съберем, може и по рано идва времето на прасетата!
Вто Авг 23, 2016 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Ха, стрелял си по някой друг Wink Моят е бяло-зелено-червено, та смей да гърмиш по трикольора BG

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 23, 2016 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За яденето и пиенете ясно... Само не разбрах какво стана със снимането на залеза, материалите за оцветяване и инструментите за чистене? Question Rolling Eyes Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Авг 24, 2016 6:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
За яденето и пиенете ясно... Само не разбрах какво стана със снимането на залеза, материалите за оцветяване и инструментите за чистене? Question Rolling Eyes Laughing Laughing

Този път подходихме по друг начин към събитието - изяждане и изпиване на всичко налично в околност 2-3 км. И ако остане време другото. Е не остана. Време. Така че другия път. На пролет
Сря Авг 24, 2016 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1697
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Яни ти що не дойде... аа.
Нито залез нито изгрев някой е снимал, че то под навеса нестават снимки.
Сря Авг 24, 2016 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Яни ти що не дойде... аа.
Нито залез нито изгрев някой е снимал, че то под навеса нестават снимки.

За какво да идвам и аз, вие сте се събрали там коскоджамити випове, титани и повелители, все трябваше да можете да изядете едно агне и да оправите една пътека и без мен. Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Авг 25, 2016 5:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Сега се замислих. И разгледах картата. И вече не съм на 100% сигурен, че Дидко се е объркал. Ако не си минавал с кола от там и не си подсичал пеш върховете. Защото първия връх (Жални) го обикаляш от север и пътя продължава от север и на следващия (Лепенят). И може да решиш да го подсечеш и него от север. И неусетно да стигнеш до Чучул. Може да стане. Нормално е.

Само, че ако не си минавал с кола или пеш. Ама си го минавал с колело и невярвам да си бутал през Жални. Размисли
Съб Авг 27, 2016 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Сега се замислих. И разгледах картата. И вече не съм на 100% сигурен, че Дидко се е объркал. Ако не си минавал с кола от там и не си подсичал пеш върховете. Защото първия връх (Жални) го обикаляш от север и пътя продължава от север и на следващия (Лепенят). И може да решиш да го подсечеш и него от север. И неусетно да стигнеш до Чучул. Може да стане. Нормално е.

Само, че ако не си минавал с кола или пеш. Ама си го минавал с колело и невярвам да си бутал през Жални. Размисли

Прав си! Няма значение колко пъти и как си минавал. Когато не внимаваш е нормално да се объркаш.
Dido написа:
Dimo Kolev написа:

Дидо ако измислиш още някакво бедстване нейде свиркай. Ама пеша. Че не съм се качвал на колело от как карах преди 40 години балканчето

Е как не си се качвал бре - написа пътеводител Ком-Емине за колоездачи без да си се качвал на колело ли? Ся ще ми кажеш, че всъщност не си минавал по Ком-Емине пеша ...

Но това не е нормално. Слагам го като подпис, да ми напомня за разликата от волни и неволни действия, които може да изиграят лоша шега в даден момент.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Авг 27, 2016 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1222
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Сега се замислих. И разгледах картата. И вече не съм на 100% сигурен, че Дидко се е объркал.


Как ши са й объркал ?!? Нье йе!!! Ама до Чучула не стигна. Сал не разбрах от мързел ли или от скарата ми дет миришеше. Оная гаднат@ Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Авг 27, 2016 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
Страница 13 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov