ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
ЗаЩо не се качвате през конярника, толкова е по-хубаво и спокойно, до черни връх ?

О, разбира се, че е по-добре през Конярника, и е по-красиво. И със ските го правих предния сезон..Най-бързо със ските и ми е хубаво за каране по следата на ратрака, който чисти на РВД то...
Пон Яну 11, 2021 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Въпрос... Отговорете с цитат
Ако някой днес е намерил в района зимен колец № 40 към Черни връх синя лента на която се лепи колана за панти да пише. Времето днес бе ужасно под Черни връх. Вятър, студ...На отбивката за Резньовете и РВД свалих ските но вятъра ми отнесе лентата.
А тези, които разбират от тези неща да ме посъветват как да си набавя без да ходя в Алпи, Стената...
Ред рок са готини Smile



[/img]
Нед Яну 24, 2021 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Понеже не виждам снимките,..... Отговорете с цитат
.....предполагам че търсиш лентата, която се залепва върху колана след като го отлепиш от ската. Ако е така- парче дебел найлон върши същата работа. Армиран е съвсем тамън. Иначе Адвенчър магазина на "Черни връх" много положително се отнасят към клиента.
Пон Яну 25, 2021 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1403
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След забавно (за околните) преследване на транспортната лента за коланите на поляната край ПСС бунгалото горе, си закупих от Алпи (сигурно ги има и другаде) нещо като чорап от текстилна материя, която не оставя влакънца по лепилото на коланите. Борбата с вятъра и шибащата транспортна лента не ми липсва.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Яну 25, 2021 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Понеже не виждам снимките,..... Отговорете с цитат
tzezko написа:
.....предполагам че търсиш лентата, която се залепва върху колана след като го отлепиш от ската. Ако е така- парче дебел найлон върши същата работа. Армиран е съвсем тамън. Иначе Адвенчър магазина на "Черни връх" много положително се отнасят към клиента.

Абсолютно точно...Благодаря!
Пон Яну 25, 2021 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
След забавно (за околните) преследване на транспортната лента за коланите на поляната край ПСС бунгалото горе, си закупих от Алпи (сигурно ги има и другаде) нещо като чорап от текстилна материя, която не оставя влакънца по лепилото на коланите. Борбата с вятъра и шибащата транспортна лента не ми липсва.

Колко парички?
Пон Яну 25, 2021 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ptanov



Регистриран на: 04 Авг 2017
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Може би колегата има предвид това (не съм ползвал подобно): https://www.alpibg.com/%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8/skin-protective-skin-sock
Пон Яну 25, 2021 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3060

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
vaskoo написа:
След забавно (за околните) преследване на транспортната лента за коланите на поляната край ПСС бунгалото горе, си закупих от Алпи (сигурно ги има и другаде) нещо като чорап от текстилна материя, която не оставя влакънца по лепилото на коланите. Борбата с вятъра и шибащата транспортна лента не ми липсва.

Колко парички?

Използвай търсачки, всичко намират...
https://www.alpibg.com/%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B0%D0%BB%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8/%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8
Излиза къде 15лв - аз моите си ги лепя на една лента от двете и посоки, а не на две.
А това е друго нещо, малко по-скъпо:
https://www.alpibg.com/skin-protective-skin-sock
Пон Яну 25, 2021 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
excalibur написа:
vaskoo написа:
След забавно (за околните) преследване на транспортната лента за коланите на поляната край ПСС бунгалото горе, си закупих от Алпи (сигурно ги има и другаде) нещо като чорап от текстилна материя, която не оставя влакънца по лепилото на коланите. Борбата с вятъра и шибащата транспортна лента не ми липсва.

Колко парички?

Използвай търсачки, всичко намират...
https://www.alpibg.com/%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B0%D0%BB%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8/%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8
Излиза къде 15лв - аз моите си ги лепя на една лента от двете и посоки, а не на две.
А това е друго нещо, малко по-скъпо:
https://www.alpibg.com/skin-protective-skin-sock

Еми след като го хвалите толкова да си го взема.. То не можах да повярвам как ми го отнесе вятъра...Само навих колана от нелепящата се страна и го прибрах отделно да не залепва. А и толкова силен вятъра, че си буташе здраво надолу...
Пон Яну 25, 2021 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Вместо лента.... Отговорете с цитат
excalibur написа:
.............толкова силен вятъра, че си буташе здраво...


.....при така стичащите се обсоятелства, можеш да си купиш ветрило за кайт и изобщо да не ползваш колани. Very Happy
Вто Яну 26, 2021 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Вместо лента.... Отговорете с цитат
tzezko написа:
excalibur написа:
.............толкова силен вятъра, че си буташе здраво...


.....при така стичащите се обсоятелства, можеш да си купиш ветрило за кайт и изобщо да не ползваш колани. Very Happy


Нямаше места под върха от кайт сноубордисти ....Яко въртяха...
Вто Яну 26, 2021 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1403
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Румене, взе ли чорапа, и ако да - как е с него?

Относно запитването на някой за свлечен сняг - беше паднала дъска с голям фронт и малка дължина по склона между Карачаир и Скопарника, като не беше пресякла пътеката.

Днеска гледам Витоша от ниското - Лавината, склоновете на Скопарник и Карачаир - светят ледени. Който ходи натам да внимава, че аз имам едно суркане там по хубав лед от пътеката подсищача Скопарника при подобни условия.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Фев 12, 2021 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2306

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Румене, взе ли чорапа, и ако да - как е с него?

Относно запитването на някой за свлечен сняг - беше паднала дъска с голям фронт и малка дължина по склона между Карачаир и Скопарника, като не беше пресякла пътеката.

Днеска гледам Витоша от ниското - Лавината, склоновете на Скопарник и Карачаир - светят ледени. Който ходи натам да внимава, че аз имам едно суркане там по хубав лед от пътеката подсищача Скопарника при подобни условия.


Аз мисля точно утре да се разходя от железница, като ще минавам по зимната Smile
Пет Фев 12, 2021 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1403
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Там се сурнах в началото на века на слизане от Черни връх - от зимната та долу почти до пътеката Физкултурник - Алеко. Заобикалях едни камъни, обут с кубинки и след няколко секунди се озовах долу на равното над подсичащата пътека.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Фев 12, 2021 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 692
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Румене, взе ли чорапа, и ако да - как е с него?

Относно запитването на някой за свлечен сняг - беше паднала дъска с голям фронт и малка дължина по склона между Карачаир и Скопарника, като не беше пресякла пътеката.

Днеска гледам Витоша от ниското - Лавината, склоновете на Скопарник и Карачаир - светят ледени. Който ходи натам да внимава, че аз имам едно суркане там по хубав лед от пътеката подсищача Скопарника при подобни условия.


Отидох в Алпи веднага след дискусията.. Накарах ги да ми покажат, след като платих 35 лв., как се процедира с чорапа и колана...Първо едно детенце на 2 г. сигурно грабна колана и взе да тича из магазина. Изпаднах в ужас да не си залепи русите къдрички на колана ми..Успяха да му го вземат преди да стане беля и в желанието си да ми покажат бързо залепиха колана на две..И викам сега каво правиме?? Дойде високото момче, което ми се струва най-разбира, раздели залепения колан, което едва ли е полезно за същия и го напъха в чорапа.. Ходих от Зл. мостове към х. Тинтява за тренировка. То веднъж реално съм ги свалил и пъхнал в чорапите... Но следващия уикенд продължавам с тренировките...
Пон Фев 15, 2021 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 11 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov