ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"Ишек бурдан" - една позабравена пътека
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
"Ишек бурдан" - една позабравена пътека
Автор Съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Залъмово кладенче Отговорете с цитат
fena73 написа:
Абе,Нено,да те питам-залъмовото кладенче някъде окол заслона ли е-който е на лятната пътека Добрила-Левски,там където излиза и тази от вр.Сакарица??Никога не бях минвал оттам-се през връовете... Smile и сега не го видяхме... Crying or Very sad

Самото кладенче е чешма на 100м западно от "заслона", който е една неугледна тенекиена барака. Но има вътре печка, нарове, може да се подслони човек при нужда.

https://picasaweb.google.com/100300943884381466514/08062011#5616175094186049250
- тази снимка е правена, когато се идва от юг /от Карлово/, "кладенчето" се пада вляво от заслона /трябва да се спуснеш 100м наляво от заслона/.

https://picasaweb.google.com/100300943884381466514/08062011#5616175172712201410
- ей го кладенчето - чешма. Много е сладка водата и мисля, че не пресъхва през лятото. Има паметна плоча, мястото е посещавано на времето от Иван Вазов.

П.П. Ти снимки не правиш, но стихчета списваш... Smile Няма ли да споделиш с нас някое ново куплетче? Не може да не си възпял отново планинските красоти?
Сря Май 16, 2012 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Neno Nedelchev



Регистриран на: 06 Мар 2012
Мнения: 16
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Сърдечно благодаря на Plamen К, че публикува такъв подробен отговор вместо мен, на всичко отгоре и обилно гарниран със снимки!!! Както споменах по-горе, аз лично не съм минавал по този маршрут, затова съм ПАС! Чакам да се стабилизира времето и ...
Сря Май 16, 2012 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Залъмово кладенче Отговорете с цитат
[ П.П. Ти снимки не правиш, но стихчета списваш... Smile Няма ли да споделиш с нас някое ново куплетче? Не може да не си възпял отново планинските красоти?[/quote]
Благодаря за "онагледения" отговор!
Имам едно стихче за Зимен Пирин-мисля че е хубаво Rolling Eyes кажете къде да го публикувам и ще го направя!
Чет Май 17, 2012 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Re: Залъмово кладенче Отговорете с цитат
fena73 написа:
[ П.П. Ти снимки не правиш, но стихчета списваш... Smile Няма ли да споделиш с нас някое ново куплетче? Не може да не си възпял отново планинските красоти?

Благодаря за "онагледения" отговор!
Имам едно стихче за Зимен Пирин-мисля че е хубаво Rolling Eyes кажете къде да го публикувам и ще го направя![/quote]

Ами ето човека си е отворил тема. И ти го направи, или пък ползвай неговата, прецени сам.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3306&postdays=0&postorder=asc&start=0
Чет Май 17, 2012 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Залъмово кладенче Отговорете с цитат
Plamen К написа:
fena73 написа:
[ П.П. Ти снимки не правиш, но стихчета списваш... Smile Няма ли да споделиш с нас някое ново куплетче? Не може да не си възпял отново планинските красоти?

Благодаря за "онагледения" отговор!
Имам едно стихче за Зимен Пирин-мисля че е хубаво Rolling Eyes кажете къде да го публикувам и ще го направя!


Ами ето човека си е отворил тема. И ти го направи, или пък ползвай неговата, прецени сам.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3306&postdays=0&postorder=asc&start=0[/quote]
айде ще го пусна там,а ако се хареса може да отворя една за"стихове за планината"
Чет Май 17, 2012 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Отговорете с цитат



Чет Май 17, 2012 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Neno Nedelchev



Регистриран на: 06 Мар 2012
Мнения: 16
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Ичо, един съвет от мен относно начина на снимане, ако приемаш разбира се! В случая "Залъмово кладенче", би било много по-добре да дадеш и подходящ заден план на снимката, за да има ориентир къде се намира снимания обект. т.е. - на фона на някой връх примерно. И друго: - забърсвай обектива, защото и на двете прекрасни снимки има мътно петно, навярно от неволно пипане с пръст.
Пет Май 18, 2012 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milen



Регистриран на: 03 Фев 2011
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Иван Вазов е описал посещението си на Залъмово кладенче в разказа "Един кът от Стара планина". На 21 юли ( вероятно стар стил) 1882 г. с водачи местни хора от Сопот той поема по пътя на сопотненци в бягството им по време на Освободителната война 1877г, след оттеглянето на ген. Гурко в Балкана. Вазов посещава мястото, където по време на бягството баща му е съсечен от турците. През 1882 година Сопот е в границите на Източна Румелия и Вазов, изкачил се на Харманя, с копнеж гледа на България.
Пет Май 18, 2012 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Дойде и време на пътеката,ве!Вчера я минахме-мнохо хубава,малко обрасла и добре"домаркирана" със синята боя-точно където са проблемни местата...минахме я обратно-от разклона след Малката река-посока билото преди Сакарица...с повече внимание се минава нормално и си заслужава!!!Мога да пусна и гпс-трака(ако успея да го сваля,де)но не почва от началото на пътеката (докато си събере спътниците.. Confused )а и има няколко леееки отклонения Rolling Eyes та може да служи повече като ориентир Smile
Пон Юни 18, 2012 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov