ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какво да съдържа раницата при поход.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какво да съдържа раницата при поход.
Автор Съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Сух спирт - ОК, но под "примус" разбираме котлончето и газовата бутилка.

Ами ако ти свърши газта примерно? Smile Тази година лятото, голяма каръщина значи - чисто ново котлонче, две бутилки газ, уж чиста, пробвано е в града, всичко е ток и жица, тръгваме за планина. Качваме се горе, и на първата вечер още, се оказва че се запушило там нещо си, и котлончето не иска да пуска газ... Оправия има - развинтваш и чистиш, ама нали като се развинти и газта заминава... Добре че имахме втора бутилка. Та за сухия спирт - не че е чааак толкова наложително, ама ако се случи нещо такова... Пък не боли да си вземеш 2 бучки в джоба примерно... Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Чет Ное 27, 2008 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: за Canon- ите и iPod - ите Отговорете с цитат
dido написа:
Свещ - за по-лесно разпалване на огън по хижите където може.


Задължително Леле - предстаям си как разказваш приказки за траките на свещ - допи ми се червено винце...по стар тракийски рахатлък... Laughing Laughing Laughing


natchobg написа:
Вижте сега...
Като говориме че без фотоапарат списъка не е пълен, ще стигнем и до мп3 плеърите (малко отклонение, обаче усещането да се наслаждаваш от Мальовица , без да се кефиш на Моби примерно...) а защо не и някое psp да разцъкаме вечер преди заспиване.
Идеята ми беше малко по-различна - да направим списък с най-необходимите неща за зимната планина. Без фотоапарат може (макар че ще е болезнено), ама без снегоходки...

Та така...
Палатка - ОК,
Лавинна лопатка - хммм, дано да не се налага, пък за иглу - повечето от нас още не съм минали курс по строеж.
Сух спирт - ОК, но под "примус" разбираме котлончето и газовата бутилка.
За водач - съгласен съм, ама него не можем да сложим в раницата. Пък той листа нали затова го правим.


Споко, бе човек - накрая в един пост ще обобщим... не сме у Прусия - раз-два - по счетоводно му... Пепино - нещо се сещам за тебе - да се появиш ми се струва требе тука.... Laughing Laughing Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 27, 2008 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
сега се сетих и още нещо - найлоновите торбички /или пликчета - от по-дебелите/ са достатъчно важни също. Освен за боклук, може да послужи за увиване и запазване на краката по-сухи, при случай/ например, ако нагазиш във вода с обувките/ Very Happy

_________________
Чет Ное 27, 2008 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Дзак Laughing

Да добавя само - шапката и ръкавиците - поне по 2 бр./чифта.
. . . тапи за уши (не само за зимата) . . .


. . . а да - и застраховка . . .
Чет Ное 27, 2008 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg написа:
Дзак Laughing

Да добавя само - шапка и ръкавиците - поне по 2 бр./чифта.
. . . тапи за уши (не само за зимата) . . .


. . . а да - и застраховка . . .




Да не си ме надушил, че си зех пищоль - тапите защо са? Shocked

Накрай ти ше теглиш чертата и че сметаш колко $! Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Ное 27, 2008 3:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 27, 2008 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
и да си запишеш телефона на ПСС Razz

_________________
Чет Ное 27, 2008 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
и да си запишеш телефона на ПСС Razz

Idea е добра...
Отдавна съм го направил:
1470 - Mtel, Vivatel
02 963 2000 - БТК
112 - без СИМ карта дори работи!


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 27, 2008 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
тапите са за момента, когато някой до теб хърка... Wink

_________________
Чет Ное 27, 2008 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
тапите са за момента, когато някой до теб хърка... Wink

Idea
- мерси - още довечера си турам 1-2 чифта у раницата...

Апропо - някой да е ползвал тия отоплителни джаджи да сподели къв обем и тежест са и требат ли зимъс горе?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 27, 2008 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
renesanz



Регистриран на: 23 Сеп 2008
Мнения: 17
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Shocked отоплители за крака?? мн странно как действат.... ще си купя 1 кашон такива ако помагат Smile

_________________
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”
Съб Ное 29, 2008 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Импрегнатор за обувки никой май не спомена.
Аз имам навика винаги да си нося една ролка изолирбенд (от тоя дет е "по-лъскав", защото има един който е като от плат) - в някои случеи може да е по-полезен от въженце. Особенно е полезен ако сте притежател на GPS Garmin CSx - щипката му е отвратителна. 2 дни след като го имах го гоних в Стара река (над Карлово) и след този случей ако го закрапвам извън раницата бива здраво увит с изолирбенд. А тази година в началото на летния сезон подарих ролката си на хижаря на заслон Ботев да си оправи радиото Smile
Вто Дек 09, 2008 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
Jores написа:
Импрегнатор за обувки никой май не спомена.
Аз имам навика винаги да си нося една ролка изолирбенд (от тоя дет е "по-лъскав", защото има един който е като от плат) - в някои случеи може да е по-полезен от въженце. Особенно е полезен ако сте притежател на GPS Garmin CSx - щипката му е отвратителна. 2 дни след като го имах го гоних в Стара река (над Карлово) и след този случей ако го закрапвам извън раницата бива здраво увит с изолирбенд. А тази година в началото на летния сезон подарих ролката си на хижаря на заслон Ботев да си оправи радиото Smile


Те това нещо решава проблема с щипката на ГПС-а:

http://stenata.com/index.php?itemID=873&groupID=&categoryID=124&brandID=&start=20&max=20&order=&direction=&search_submit=&search_word=

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 09, 2008 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Те това нещо решава проблема с щипката на ГПС-а:

http://stenata.com/index.php?itemID=873&groupID=&categoryID=124&brandID=&start=20&max=20&order=&direction=&search_submit=&search_word=


Мерси за съвета Very Happy
Ще се възползвам.
Сря Дек 10, 2008 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение /// Отговорете с цитат
Не съм ги ползвам тея отоплителни джаджи но съм чел ,че Николай Петков ги ползва по време на експедициите си в хималаите и в памир.Сигурно вършат работа Wink
Пон Фев 09, 2009 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: /// Отговорете с цитат
pepyZX5 написа:
Не съм ги ползвам тея отоплителни джаджи но съм чел ,че Николай Петков ги ползва по време на експедициите си в хималаите и в памир.Сигурно вършат работа Wink


Аз пък не съм чул да ги ползва Laughing , къде го прочете това нещо?
Пет Фев 13, 2009 1:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 2 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov