ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За християнството, здравната система и всичко останало
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За християнството, здравната система и всичко останало
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Крадливата напаст Отговорете с цитат
Напълно те разбирам, Наблюдателю! Печалният ти опит, макар да не е често срещан, е характерен: крадците ще спечелят лев, но ще ти навредят за хиляда. Достатъчно е да напомня какво означава един откраднат компютър, а такива кражби има десетки хиляди. Накрая може да го продадат и за старо желямо, но цялата ти безценна информация отива по дяволите.

Ще си позволя да възразя на Стефан за християнското всеопрощение, както той го разбира. Християнството наистина проповядва, ако ни ударят по едната буза, да подложим другата, но този завет не трябва да се разбира буквално. По-скоро морално, да не бъдем отмъстителни. Защото има кой да отмъщава - "Отмъщението е Мое и Аз ще въздам", казва Господ. В светската държава ролята на Господа се поема от нейните органи - те трябва да "въздадат" и правосъдието, и наказанието. Само че, като я няма държавата, какво правим тогава? Лошо, много лошо... В най-безобидния случай проклинаме и псуваме - и двете желания еднакво неизпълними, но има и по-жестоки случаи, на саморазправа. Наложат ли се те като практика, тогава вече държавата окончателно е загинала. Засега тя е в дълготрайна кома.
Пон Фев 22, 2016 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1969

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic Извияявам се че пиша втори пост малко в нарушение правилата на форума , но компютъра ми е стар и едва цикли, не може да се пише много наведнъж. Ведрине, ще опитам малко в твоя стил:
Ведрин :По мои наблюдения това просто не е вярно, явно живеем в различни градове, макар и може би в един и същи квартал.
Южен "престижен" квартал на София:




Заможен човечец, се излъга да си направи къща до нас в същия квартал на София . Скоро разбра, че и СОТ не помага. Ограда си сложи човека, по-висока от Аушвиц. Отгледа си и масивен сорт високи по 5 м трънаци. Ако това не е самоволен затвор, не знам какво друго е. Но човека се собразява с криминалната обстановка Cool :



Нихилизъм за мен пък е да се твърди, че положението е сравнимо с Испания или Германия:
- когато 130 възрастни хора за период от 15 год. са измъчвани и убити за по няколко десетки лева. Убийците им лежат по 2-3 години, после да добро поведение са навън , и на 28 години вече имат по две убийства, а другите им престъпления не могат да ги изпишат на метър бюлетин. А зад едно установено престъпление, има по 20 останали неразкрити в статистиката...

-когато неосигурените скоро ще станат повече от хората които ги издържат

-когато Банка е обявена тържествено за Банка на годината от държавни структури, а само след месеци се оказва, че там шофьори с чували са изнасяли пари като в бананова държава. Да не бяха казали : тази банка е по-добра от Алианц, Райфайзен и сие, намяше да имат чак такава вина.

и още може да се изрежда до безкрай, области от живота в които сме не в проценти а в бездна надолу.

Не искам да съм негативен, най-малкото защото позитивното мислене и усмихнато поведение ми е жизнено необходимо, това ме научиха младите хора около мен. Затова повече няма да отварям такива негативни дискусии, които могат да продължат до безкрай. Ядосаха ме тези с нищо непредизвикани варварски посегателства върху идеята на планинари да отидат в планината, а всички знаем колко трудно се изкарваме залъка, милионери сигурно няма тука. Извинявам се на някой който се е засегнал .
Важното е , че идва пролетта Very Happy


Последната промяна е направена от аngel на Вто Фев 23, 2016 12:05 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Фев 23, 2016 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Много успокоително ми подейства мнението ти. Мислех си, че аз съм най-зле организираният изпълнителен директор.
С какъв акъл в 9 ще слагате камион на рампа тепърва да товарите, при доставка в 10? И това на 26 км.+ трафик. Ама вие си знаете.
Чудех се къде изчезнаха Нац. дистрибутори, внасяха много готини неща.
За времето на прием на стоката не ми се вярва да е толкова, но може да са се променили нещата. Утре ще питам. Пропусна да се оплачеш, че ретура и той е за сметка на доставчика.
Извинявай, че така го описах, ама и сто небивалици на едно място не бива.

П.С. Какво като сме от село и ние гледаме биг брадър.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Фев 23, 2016 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1969

Мнение Отговорете с цитат
didogen, опа ти си мениджър от бранша значи Smile така са правени вече по над 500 доставки от самото създаване на Билла, Метро и другите , по половин -един час е времето за всичко, раз - раз няма лабаво, и е нямало проблеми с нито една доставка досега. В 9 е установена липсата, не в 10 , а товаренето е 20 минути преди прием, близо сме до Прием - Билла, до Метро няма задръствания. За ретур, все пак стоката ти е трябвало да бъде приета, а тя в случая не е Smile . Ретура при нас въобще не се събира обратно, по-скъпо е да се изземе от филиалите, даже и тези в София. , и стоките им се подаряват ако има такъв случай. Времето на прием е 25 % от датата на производство до крайния срок на употреба- преди 2 години беше 33 %. Но тези 25 % са изядени вече наполовина, докато се произведе, дойде дотук и й дойде времето за продажба.
Вто Фев 23, 2016 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3355
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Off Topic ...
-когато неосигурените скоро ще станат повече от хората които ги издържат
...
и още може да се изрежда до безкрай, области от живота в които сме не в проценти а в бездна надолу.

Не искам да съм негативен, ...

Какво имаш предвиш под "осигурените скоро ще станат повече от хората, които ги издържат"? Ти от кои си - от издържаните или от издържащите и защо смяташ така?

Вярно е, че можеш да изреждаш "до безкрай" - защото има свобода на словото в България. Но всеки да прецени доколко верни и стойностни са тези "изрежданки".

"Не искам да съм негативен,..." - според мен (лично мое мнение) - напротив - искаш да си негативен и го постигаш успешно.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Фев 23, 2016 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не съм от бранша, не съм и мениджър. Избрах свободата. Малко го учих и още по-малко го работих.
Имам опит с нехранителни и чупливи стоки. И ти ги тръшват на рампата с една бележка. Изобщо не ги интересува, че са счупени след приема.
Но да се върнем на темата.
Това с коствените загубите е контролеруемо и може да се ограничат. Особено във вашият случай. При взломяване като горните случаи пак нещата не са фрапитащи. На мен един от доверените ми работници открадна от мой клиент. Как се покриват щети по имиджа? И това трябва да стане до 10 мин. след информацията, в диалога.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Фев 23, 2016 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Off Topic Извияявам се че пиша втори пост малко в нарушение правилата на форума , но компютъра ми е стар и едва цикли, не може да се пише много наведнъж. Ведрине, ще опитам малко в твоя стил:
Ведрин :По мои наблюдения това просто не е вярно, явно живеем в различни градове, макар и може би в един и същи квартал.
Южен "престижен" квартал на София:



Аз и не твърдя че няма решетки. Твоето твърдение, което оспорих, беше, цитирам: "Решетки в София има на повечето жилищни сгради до третия етаж". Две снимки не доказват твърдението ти по никакъв начин. Например на улицата, на която аз живея (а тя не е никак къса), няма нито една жилищна сграда с решетки на терасите и прозорците. Това впрочем също нищо не доказва, само споделям впечатления. Масово има обаче остъклени тераси, които освен че са на ръба на закона, са и много грозни.

nabludatel50 написа:
Нихилизъм за мен пък е да се твърди, че положението е сравнимо с Испания или Германия:

- когато 130 възрастни хора за период от 15 год. са измъчвани и убити за по няколко десетки лева. Убийците им лежат по 2-3 години, после да добро поведение са навън , и на 28 години вече имат по две убийства, а другите им престъпления не могат да ги изпишат на метър бюлетин. А зад едно установено престъпление, има по 20 останали неразкрити в статистиката...

А какво ще кажеш за възрастните хора от други преуспели страни, които идват да си карат старините именно в закъсала България?

nabludatel50 написа:
-когато неосигурените скоро ще станат повече от хората които ги издържат

А ти лично какво правиш за преодоляването на този проблем?

nabludatel50 написа:
-когато Банка е обявена тържествено за Банка на годината от държавни структури, а само след месеци се оказва, че там шофьори с чували са изнасяли пари като в бананова държава. Да не бяха казали : тази банка е по-добра от Алианц, Райфайзен и сие, намяше да имат чак такава вина.

Хайде сега бъди така добър да прегледаш историята на Crédit Lyonnais, банка основана през 1863 г. и до преди 20 години една от трите основни банки във Франция. След това би могъл да споделиш колко е струвало спасяването на онова, което е останало от нея днес.

nabludatel50 написа:
и още може да се изрежда до безкрай, области от живота в които сме не в проценти а в бездна надолу.

Не искам да съм негативен, най-малкото защото позитивното мислене и усмихнато поведение ми е жизнено необходимо, това ме научиха младите хора около мен. Затова повече няма да отварям такива негативни дискусии, които могат да продължат до безкрай. Ядосаха ме тези с нищо непредизвикани варварски посегателства върху идеята на планинари да отидат в планината, а всички знаем колко трудно се изкарваме залъка, милионери сигурно няма тука. Извинявам се на някой който се е засегнал .
Важното е , че идва пролетта Very Happy

Дали ще бъдеш негативен или не зависи изцяло от теб, за разлика от идването на пролетта...
Вто Фев 23, 2016 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1969

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
vedrin написа:

nabludatel50 написа:
-когато неосигурените скоро ще станат повече от хората които ги издържат

А ти лично какво правиш за преодоляването на този проблем?

Освен всеки да се осигурява , в този случай няма как да се направи нещо в повече Smile
Ведрине, силен си в аргументите и дискусиите, почти колкото и в картографията. Трудно може да те обори някой Croc
stefan_iliev38, имах предвид че неосигурените от всякакъв вид : здравно неосигурени, работещи без осигуровки, растат непрекъснато, а работещите редовно осигурени намаляват бавно, но непрекъснато от 2009 год. Разходите за неосигурените си текат и ги плащат тези, които се осигуряват.
Вто Фев 23, 2016 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Off Topic
vedrin написа:

nabludatel50 написа:
-когато неосигурените скоро ще станат повече от хората които ги издържат

А ти лично какво правиш за преодоляването на този проблем?

Освен всеки да се осигурява , в този случай няма как да се направи нещо в повече Smile

Ааа, може, може. Например да си работодател, който официално плаща достойни заплати на работниците си, произвежда нещо в България и го продава в чужбина (това е само един пример измежду многото).

nabludatel50 написа:
Ведрине, силен си в аргументите и дискусиите, почти колкото и в картографията. Трудно може да те обори някой Croc

Не знам колко съм силен в аргументите -- явно срещам затруднения да те убедя. Smile Това, което знам обаче е че родителите ми са ме кръстили Ведрин и дали заради това или друго все ми казват разни хора че съм непоправим оптимист или с други думи ведър. Ти (за разлика от мен) сам си избрал прякора Наблюдател, поне бъди достатъчно обективен в наблюденията си!
Вто Фев 23, 2016 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:

Освен всеки да се осигурява , в този случай няма как да се направи нещо в повече Smile
Ведрине, силен си в аргументите и дискусиите, почти колкото и в картографията. Трудно може да те обори някой Croc
stefan_iliev38, имах предвид че неосигурените от всякакъв вид : здравно неосигурени, работещи без осигуровки, растат непрекъснато, а работещите редовно осигурени намаляват бавно, но непрекъснато от 2009 год. Разходите за неосигурените си текат и ги плащат тези, които се осигуряват.

Едно въпросче, може ли : Сам ли си нареждаш осигуровките?
Стефан може и да го обясни, но аз ще пробвам.
Нещата не са както говорят по телевизията или на протестите.
Всъщност осигурителната ни система е солидарна, следователно всички трябва да са осигурени. Осигуровките на тези които са в невъзможност да си платят държавата трябва да се намеси с пари от други коствени вземания.
Това е един вид късен социализъм. Системата и като такъв си бачка. Демек всеки според възможностите, на всеки според потребностите.
Тук се проявява късният социализъм. Един скатава, друг източва, а трети търси "ковертеруема валута".
Аз лично съм забелязал, че частното лечение излиза всъщност по-евтино. Това се отнася за лечение на масовите заболявания.
С личните осигурителни сметки много неща щяха да се регулират от участниците в подобна система. Те биха регулирали много от процесите , без държавата да си казва тежката дума. Защото са заинтересовани. А тя нямаше да мисли безумни налози.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Фев 23, 2016 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3355
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Off Topic ...
-когато неосигурените скоро ще станат повече от хората които ги издържат
...

stefan_iliev38 написа:
Какво имаш предвиш под "осигурените скоро ще станат повече от хората, които ги издържат"? Ти от кои си - от издържаните или от издържащите и защо смяташ така?
...

nabludatel50 написа:
... имах предвид че неосигурените от всякакъв вид : здравно неосигурени, работещи без осигуровки, растат непрекъснато, а работещите редовно осигурени намаляват бавно, но непрекъснато от 2009 год. Разходите за неосигурените си текат и ги плащат тези, които се осигуряват..

Nabludatel50, предполагам, че си от осигуряващите се. Хайде сега ако можеш/искаш/решиш - обясни аз като не си плащам здравните вноски как ти ме издържаш? Или като не се осигурявам за пенсия - как ти ми плащаш разходите? Ако е така - ами да вземеш да ми платиш и данъка на колата, а защо не и ДДС-то?

Бързаш да кълнеш хората да им изсъхват ръцете и краката, а после се оплакваш, че трябва да плащаш лечението и осигуровките на същите тези хора с изсъхнали ръце и крака. Трудно се намира работа с изсъхнали ръце и крака...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Фев 23, 2016 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1969

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, обяснението е много просто и ще го дам само с един пример. Сега си здрав, прав, вълк дето се казва - дузини върхове не могат да ти се опрат. Аз съм по на години, не съм ползувал спешно лечение още, но като станеш на 50 започваш да ги смяташ и мислиш тези работи.
Дидоген го е описал общо - здравната системата е като буре, в което едни наливат, а всички точат, пост - социализъм. Може да е скапана, да се оплакват от нея, но има някакви изградени болници от социализъма, които функционират благодарение на здравните осигуровки, които заплащаме. Някой ще каже - аз ползувам частна болница. Не е така , точно тук е примера. Някой, вкл. и аз, си мислех че частните болници съществуват от плащания на частни клиенти.
Моя близка пострада тежко, много лошо счупване с извадена кост. Дойде линейка не от Пирогов, а от частна болница. Аз бях в момента далече, но веднага зарязах всичко, за да помагам и цял месец се запознах издъно със системата на частните болници. Те разчитат 90 % на здравната каса, линейките им дебнат да прихванат обаждания за да вземат какъвто и да е случай, защото после от него ще изкарат пари за съществуването си. Много на брой болници са, а пациентите са малко и намаляват, не ги упреквам, това е в реда на нещата - просто бизнес, както казват.
След това в частната болница, престоя беше за сметка на здравното осигуряване. В един момент дойде бизнес - частта, от която болницата прави допълнителна печалба. Имплантна шина обикновена по каса - да, ама те можели после да създадат проблеми. Доплащаш 400 лв за шина по-така. Гаранция какво са вложили няма- скоро имаше журналистическо разследване, че точно подобни шини са китайски по 60 цента.
Посещавайки всеки ден частната болница, всички пациенти с които разговарях, местейки се по стаите - спешно, после възстановяване и т.н са попаднали по същата схема в тази болница - линейка , взимане и ставаш техен пациент.
Крайният резултат: Стефане, ти както се разбира не даваш и лев в здравната каса. Ако всички са като теб, няма здравна каса, държавните и общински болници да са се саморазрушили, персонала се разбягал по чужбина. Частните болници също се финансират 90 % от здравната каса, и те са там. В тази ситуация по-богатите са се самоорганизирали и са си направили 1-2 наистина частни болници ,оградени с високи огради да не прескачат неосигурени. Не го пожелавам на никой , да си жив и здрав още много дузини години, но ставаш на 50, 60, 70, 80 години. Ако някога ти се случи да си в безпомощно състояние, и да си сложил някъде 10 000 евро примерно, това няма значение, няма здравна система ,болници лекари линейки и т.н, ти не си дал и стотинка за тях и те са се ликвидирали. Не е като да щракнеш с пръсти и да поръчаш и платиш едно питие на момента. И какво става ...чакаш каручка и помощ от магьосник да бае или знахар, както и всички ние минаваме на африканското здравеопазване, ако ги няма балъците които внасяме здравни осигуровки.
С пенсиите е същото. Не внасял, осигуровки, става на 60 и тогава се сеща и започва да се върти около социалните служби, я за фалшива инвалидност или за нещо друго.
Сря Фев 24, 2016 8:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдател, имаш много объркана представа за здравната система.
Ще цитирам само едно твое изказване:
Цитат:
здравната система е като буре, в което едни наливат, а всички точат, пост - социализъм

Не точат всички, ако човек без осигурителни права отиде да си направи операция, няма да му я направят преди да си плати, освен ако не е спешно животоспасяваща. Няма значение частна ли е болницата, държавна ли е (частна и държавна е форма на собственост, не е свързано с клиентите).
Ако човек без осигурителни права отиде при личния си лекар или при който и да е друг лекар, той ще откаже да го прегледа, ако не си плати. Няма значение частен ли е кабинета или е държавен.
Сестрата на моя приятелка беше блъсната от кола и трябваше да и се прави операция. Лекарите изчакаха една седмица, докато близките и събраха пари за осигуровките и операцията и чак тогава я оперираха.
Ето - не си ѝ платил ти престоя в болницата. И системата няма да се срине от такива като нея или като Стефан, защото това е смисъла на социалната държава - да не се изоставят болните и възрастни членове на обществото. Системата се срива от големите далавери, които се въртят в системата, а не заради липсата на пари. Болниците източват здравната каса, тези пари не стигат до пациентите, а някой купува апартамент в центъра на София и Лексус на любовника си (това също е истински случай, хаха, не е като да няма пари) и обикновените хора биват заблуждавани, че вината е на безработните, които не си плащат осигуровките.
Ето това се нарича пост-социализъм, демагогия, пропаганда и изправяне на различни групи хора едни срещу други, докато някои лапкат пари, а не здравната и осигурителна система, които стоят в основата на една нормална държава, поне за момента.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Фев 24, 2016 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 182

Мнение Отговорете с цитат
Не защитавам Наблюдателя, но света не е черно бял. Отидете до някой спешен център и вижте колко неосигурени минават от там без пари. При това за температура, сърбежи и т.н. Примера с познатата е типичен. Става проблем, плащаш със задна дата десетина вноски по 18лв. и хоп в системета ....е това е проблем. А, че се краде и маже... не ще и дума
Сря Фев 24, 2016 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3355
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nickkal написа:
Не защитавам Наблюдателя, но света не е черно бял. Отидете до някой спешен център и вижте колко неосигурени минават от там без пари. При това за температура, сърбежи и т.н. Примера с познатата е типичен. Става проблем, плащаш със задна дата десетина вноски по 18лв. и хоп в системета ....е това е проблем. А, че се краде и маже... не ще и дума

Вие правите ли разлика между:

Стоматологична медицинска помощ;
Болнична медицинска помощ;
Извънболнична медицинска помощ;
Неотложна медицинска помощ;
Спешна медицинска помощ;
Бърза помощ?

Знаете ли източниците на финансиране на всяка една от тези дейности какви са?

Ако не знаете - може първо да прочетете и да научите, а не да пишете глупости.

nabludatel50 написа:
Стефане, обяснението е много просто и ще го дам само с един пример. Сега си здрав, прав, вълк дето се казва - дузини върхове не могат да ти се опрат...

Де да беше прав...

Nabludatel50, вместо да пишеш надълго и нашироко неадекватни и безсмислени "примери" - защо не отговориш директно на въпросите ми? Ако утре реша да постъпя в болница - ти ще дойдеш и ще ми платиш престоя в болницата ли?


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Фев 24, 2016 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov