ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За студено време имам една тениска с дълъг ръкав на CRAFT. Ходих специално до магазина на вносителя, за да ги питам кой модел се вмирисва най-слабо. Те ми казаха, че е този http://www.sportsaware.bg/catalog-products-craft/l1/be_active?product_id=85
Цитираният по-горе от теб комплект WARM MULTI казаха, че бил за по-статични условия. Демек за кибици на студа. Въобще казаха ми, че комплектите са по-нисък клас, а колко е така не знам. След един ден носене моята тениска се вмирисва като за изкуственяк, но по-слабо отколкото такава от този комплект, който също го имам
http://www.sportsaware.bg/catalog-products-craft/l1/be_active?product_id=68

От мериното по-хубаво няма. Аз приключих с изкуственяците през зимата. Зимата ходя с една тениска, влизайки в хижата, тя си изсъхва на гърба ми, спя с нея и на другия ден пак...

Единственият изкуственяк, който доказано се вмирисва след третия ден носене е летен модел пак на Крафт.
Късият ръкав http://www.sportsaware.bg/catalog-products-craft/l1/be_cool?product_id=256 Има го и в бяло и в черно.
Дългият ръкав http://www.sportsaware.bg/catalog-products-craft/l1/be_cool?product_id=258 Има го и в черно.
Последния път минах с една тениска с дълъг ръкав 1-6 май в Родопите. Къпъл съм се през ден по хижите. Другата ми седеше за резерва, ако пак падна в някоя река... Laughing Laughing Laughing Мериното си го обличах вечер за "официален тоалет" на масата и за кревата. Wink
Съб Май 17, 2014 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

........................................
Като се сетя че дадох 100 лева за найлонови гащи с не знам си какви сребърни нишки. Как се хващаме хората на тези шибинг реклами не знам.


Найлоновите тениски имат още един недостатък и той е, че се хлъзгат.
Зимата това им свойство е без значение защото имам и други дрехи отгоре, но лятото, когато съм само с тях,раницата ми буквално се свлича надолу. Страшно са хлъзгави. Утрепвах се да стягам колана на раницата, а тя все висваше на раменете ми.
...........................................................


Бе, има си смисъл и от найлоновите гащи за лятото и от мериносовите за зимата, особено за човек, който все е мокър от пот. Преди като ходех с градските памучни, все мокър ми беше задника. Айде, мерси повече, че за кокалите резервни части няма. Е, ти много си дал... Летните изкуственяци са трийсетина лева, а мериното е два ппъти по толкова, ама си струва.

По втория пункт се замисли, дали проблемът не е в раницата. Wink
Нед Май 18, 2014 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

.....................................................
Колкото до раницата не е в нея причината, хубава си е.Smile. Това свличане само, когато беше много тежка и с лъскавите футболни найлонки за по два лева го правеше. Не знам с някое марково найлоново как ще е .


Преди и аз карах с такива тениски. Е, не футболни, защото още на пръв поглед си личи, че не стават, ама пак с някакви такива измислени от килата, както ти им казваш. Имам и 2 от ТСМ магазини и подобни на тях. Всичко е пълен дарак. Сега си седят в една торба и втасват... Laughing Laughing Laughing
Не че няма и маркови боклуци, като например една тениска с дълъг ръкав на Nike от sportsdirect.com, която беше към 60 лв. Купих си размер L синя, защото ония хубавите на Craft дългият им ръкав е бяло и черно (да им се чуди човек, защо нямат и синьо, след като същият модел с къс ръкав има и син цвят?!). Е, това чудо беше ебати и дарака. Първо техният L отговаря на нормален M, пък може и S, защото едвам я облякох и бях като човечето на MICHELIN. А им гледах таблицата с размерите. Повече от този дръвен сайт нищо не купувам, ако ще и подарък да ми го дават. След като разкарах въпросното дръво, си взех черна с дълъг ръкав на Craft, с която бях в Родопите последния път, когато се видяхме на х. Преспа. Шест дни ми беше на гърбината и накрая миришеше, както обикновено дръво от килата или пък разните там Campri (каквото също имам), Karrimor и т.н. дръвета без извинение след един ден носене.

Сега "гардеробът" ми от функционално бельо включва:
за трите сезона - три тениски на Craft и три чифта боксерки на Fuse;
за зимата - две тениски и един чифт боксерки мерино на Icebreaker.
Останалите експерименти ги пратих в музея. Laughing Laughing Laughing
Нед Май 18, 2014 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам по - тънкото термо бельо на барс. Ползвам го когато карам ски или на преход. Върши ми чудесна работа вече две години май. Мисля че пак такова ще си взема хем че е и българско производтсво.
Между другото забелязал съм, че като го изпереш и спира да мирише и да е мръсно.
Нед Май 18, 2014 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Между другото забелязал съм, че като го изпереш и спира да мирише и да е мръсно.

И аз съм забелязал същото. Също така забелязвам, че като не се изкъпя, мириша както с бельо за 10, така и за 110 лева. Напоследък ходя с блузи от Декатлон по 12 лева. Топлят и ме държат сухичък зиме. Сигурно ако взема нещо "истинско" ще се дехидратирам от ултра-мега-гига качественото отвеждане на влагата. И ще умра. А все още не ми се мре.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Нед Май 18, 2014 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

.....................................................................................
............................... Също така забелязвам, че като не се изкъпя, мириша както с бельо за 10, така и за 110 лева. Напоследък ходя с блузи от Декатлон по 12 лева. Топлят и ме държат сухичък зиме. Сигурно ако взема нещо "истинско" ще се дехидратирам от ултра-мега-гига качественото отвеждане на влагата. И ще умра. А все още не ми се мре.


Аз имах предвид, че съм правил тест и при идеални и при реални условия. Идеални условия - след като сутрин съм си взел душ вкъщи и ходя един ден с изкуственяк тип дарак и споменатият такъв на Craft, едното мирише на дръгел, а другото не. Вече на втория ден, ако не съм се къпъл вечерта в хижа или в река (реални условия) и облека пак същата тениска от първия ден, в първия случай ще стане страшно, а във втория не.
Вто Май 20, 2014 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, какви са му предимствата на найлоновото зимата, освен, че съхне по-бързо в хижата?

Иначе и аз днеска си взех едно Крафтче да го тествам за лятно, въпреки че не е от най-най летните. Щото съм забелязал, че дори онова евтиното (турско) мерино след 2-3 дена без къпане не мирише на нищо, а найлонката за един ден се осмърдява на смърт. Very Happy
Вто Май 20, 2014 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Аз личноо не намирам разлика между т.н. "дъркел" изкуственяк и "марковия"изкуственяк...Крафт,Норт фейс и Макинли си миришат на ено и също-на моите ферохормони Very Happy Най съм доволен от един хай-тек с кул- макс платно
разликата е че крафта са го направили с висока яка и ме задушава-та почти не го нося вече... Sad
имам и мерино с къс ръкав на Деволд и се мокри в пъти по-бързо от изкуственяка-не мога да му намеря приложение-за зимата не става заради ръкава,за лятото-също...
А за зимата най-добре според мен е комбинациата на мерино и искуственяк(термо-лайт)-Деволд имат такъв вариант и съм супер доволен от него!Хем не се мокри кати чистото мерино,хем съхне по-бързо,хем не се вмирисва(много)
Сря Май 21, 2014 8:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Аз личноо не намирам разлика между т.н. "дъркел" изкуственяк и "марковия"изкуственяк...Крафт,Норт фейс и Макинли си миришат на ено и също-на моите ферохормони Very Happy Най съм доволен от един хай-тек с кул- макс платно
разликата е че крафта са го направили с висока яка и ме задушава-та почти не го нося вече... Sad
имам и мерино с къс ръкав на Деволд и се мокри в пъти по-бързо от изкуственяка-не мога да му намеря приложение-за зимата не става заради ръкава,за лятото-също...
А за зимата най-добре според мен е комбинациата на мерино и искуственяк(термо-лайт)-Деволд имат такъв вариант и съм супер доволен от него!Хем не се мокри кати чистото мерино,хем съхне по-бързо,хем не се вмирисва(много)


Mериното с къси и дълги ръкави го ползвам само в спряло положение. Иначе мокро и няма съхнене. Wink
Сря Май 21, 2014 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам едни термо блузи на Адидас с климафит система . Еми мога да ви кажа,че са пълна глупост. Значи,че са тънки леки и съхнат бързо няма спор . Пазят топло да, но проблемът е,че спарват ужасно и още преди да съм стигнал до планината и да почна да драпам си понасмърдявам прилично :Д За по топло време ползвам извесни марки тениски за колоездене с множество проветрения уж но пак замирисват много бързо . А като съм с памучна тениска цялата подгизва но не мирише . Аз пояснения не съм някой мазен шопар , 180 на 85 съм
Чет Май 22, 2014 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
не съм някой мазен шопар , 180 на 85 съм

То тва не е много от значение-аз съм 179/77 и се потя като мазен шопар Sad
е,имам някакви с мерил скин лайф(антибактериални) или с бамбукови и кокосови нишки...абе кво да кажа...както казаха по-горе-не я ли переш отвреме навреме ,респ-и да се изкъпеш-не става!
Пет Юни 06, 2014 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Момци и дами, дайте идея за една бързо съхнеща блуза за балкана, като критериите са ми да не се чувства като найлон на гърба, да тегли влагата на вънка а не просто да съхне бързо, да не спарва и да не е пък много проветрива че като духне вятъра пък да не ме пронизва.
Пет Юни 27, 2014 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
Момци и дами, дайте идея за една бързо съхнеща блуза за балкана, като критериите са ми да не се чувства като найлон на гърба, да тегли влагата на вънка а не просто да съхне бързо, да не спарва и да не е пък много проветрива че като духне вятъра пък да не ме пронизва.

Ти направо никакви изисквания нямаш Laughing
за лятото Ивайло по- горе е дал пример за едно Крафтче което се осмърдява по-бавно.
Н а мен Мериното ми боде, и ако ще и на пръч да замириша ще си нося изкуственяка и това е.
2-3 резервни за зимата и готово, за лятото вечерта като го изпера в хижата и на сутринта е сухо.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Юни 27, 2014 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:

Ти направо никакви изисквания нямаш Laughing
за лятото Ивайло по- горе е дал пример за едно Крафтче което се осмърдява по-бавно.
Н а мен Мериното ми боде, и ако ще и на пръч да замириша ще си нося изкуственяка и това е.
2-3 резервни за зимата и готово, за лятото вечерта като го изпера в хижата и на сутринта е сухо.

Като ги събереш един рафт парцали и почваш да правиш разликата между всичките Smile. Междодругото много съм доволен от Polartec power dry и от Craft Active комплекта който за жалост ми е малък но пък е много по-лек и компактен от другите ми зимни термо бельо дето имам а те са вълнени и Power dry, bars. Craft направо кърти със скоростта на съхне не а Power dry е много мека и комфортна блуза която мога да я нося и като блуза и като бельо. Летни имам Найк, Зайо куулмакс (не става като се спреш на сянка и не попива влагата) една блуза пак от куулмакс която е страхотна но пък много я пронизва вятъра и пак ми е малка че бях по-слаб като я куповах и една вълнена тениска която не нося когато е слънце че ми писна да изгарям Smile. Та общо взето като взема най-доброто от всичкото май е куулмакс но много ама много зависи от плетката да не е много проветрива или да не диша пък достатъчно. Общо взето не съм пробвал по тънък Power dry и сега дебна Patagonia Capilene 2 в ebay ако стане стане.
Съб Юни 28, 2014 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepo penev



Регистриран на: 09 Ное 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Някои има ли отзиви за Devold и по-специално за двуслойните им heavy модели? Ще се ползва основно за трекинг и спане на палатка на много студено място през зимата Smile

Мисля да го поръчам от този сайт, за който между другото също не съм срещал мнения във форума.
Вто Сеп 02, 2014 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 8 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov