ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pif написа:
Някой знае ли кога започват намаленията на якета с мембрана в европейските сайтове? Декември, януари или по-нататък?

Този, който не чете настоящата тема.
Прочети я цялата и пак питай Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 27, 2012 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Мамути....разни, на прИмоции до 3-ти Декември:
http://www.outletinn.com/index.php?action=listado_productos_subfamilia&idioma=eng&id_campana=126
Сря Ное 28, 2012 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
pif написа:
Някой знае ли кога започват намаленията на якета с мембрана в европейските сайтове? Декември, януари или по-нататък?
Май са започнали но не се надявай на големи отстъпки. Миналата седмица доставих едно яке на колегата JORO от Варна. Намалението беше от 300 на 250 £. П0-скоро търси всички продавачи на модела и виж кой е по-малко лаком.
Сря Ное 28, 2012 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Exclamation
Втора фирма с доставки от Германия - gabco.org
За повече информация - първия пост в темата!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Дек 05, 2012 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iliyadd



Регистриран на: 12 Яну 2010
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, за да не пускам нова тема искам да попитам дали някой има впечетление от тези котки. http://www.simond.com/shop/produit/prd-25-Caiman-steel-speed---SEASON-SALE/
Пет Яну 04, 2013 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
iliyadd написа:
Здравейте, за да не пускам нова тема искам да попитам дали някой има впечетление от тези котки. http://www.simond.com/shop/produit/prd-25-Caiman-steel-speed---SEASON-SALE/

Аз впечатление от тези котки нямам, но Simond е доста сериозна фирма, която не би си позволила компромиси с качеството.Цената също е страхотна, за автоматични, стоманени котки, които включват пластините против залепване на сняг, теглото също.
Пет Яну 04, 2013 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iliyadd



Регистриран на: 12 Яну 2010
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за бързият отговор сега само да видя и доставката колко ще е Smile
Пет Яну 04, 2013 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
iliyadd написа:
Благодаря за бързият отговор сега само да видя и доставката колко ще е Smile

Не се Аби.
The item is UNAVAILABLE already Confused

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 04, 2013 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iliyadd



Регистриран на: 12 Яну 2010
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
Видях Sad писах им да питам дали ще имат още и на каква цена, да видим дали ще отговорят
Пет Яну 04, 2013 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 330

Мнение Bear Grylls Отговорете с цитат
Намаления в колекцията Беър Грилз http://www.beargryllsstore.com/uk/special-offers/special-offers.html
Чет Яну 10, 2013 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vorbiss



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 14
Местожителство: sf

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, планинолюбители!

Имам един въпрос, който е донякъде свързан с темата, в смисъл че е по-малко за екипировка, и повече - за купуването и от чужбина, и по-конкретно: САЩ.

Направих прибързани покупки от Америка през Ибей, без да си направя труда да попрочета из нета каква е точно процедурата по получаването им.
Викам си: "ще има да плащам 20% ДДС, не е кой знае какво!" (...блажено невежество!)
Само дето сега се поинтересувах и научих, че освен ддс на митницата те изнудват със митнически декларации(18 ЛВ!! парчето, няма опция да си попълниш сам формуляра), такси "превод", постоянен ЕОРИ номер и не знам си какво, разкарват те като маймуна и на практика нещата не излизат по-евтини дори отколкото са при нашите леко алчни търговци!

Виждам, че тук има доста опитни с покупките от чужбина хора, та затова се надявам да ме светне някой:
Има ли шанс да се правя на ударен(дори повече, отколкото реално съм) и да настоявам, че въпросните стоки не са пристигнали и да си искам парите от продавачите в ибей? (четох че ги е страх от лошия пейпал и "купувача винаги е прав в ибей" и т.н., ама знам ли) На теория митниците би трябвало до 20 дена след пристигането на стоките да ги изпратят обратно на изпращача (за негова сметка...).
Знам, че би било неетично, но нещата направо ще ми излязат златни, макар и сам да съм си виновен. Oops

Ако някой има съвет как да процедирам, ще съм много благодарен!

П.П. Питам в този форум и в тази тема, защото тя е причината да почна да пазарувам въобще онлайн.
Въпросните стоки(не че има някакво значение) са софтшел панталони на американската армия (ЕПИК материя, страшна работа!) и блуза полартек 300 (пак правени за супермените от армията) На теория - евтини, на практика...
Пет Яну 11, 2013 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Здравей

Това би било изключително некоректно от твоя страна! По този начин се компрометира цялата система на работа в Ибей, която иначе перфектно защитава нашите права като потребители Wink. Проблеми с подобен характер създават лош имидж на страната ни и принуждават иначе много свестни търговци да спрат да пращат до България - лично съм бил потърпевш от такава ситуация. Според мен нямаш шансове да защитиш подобна теза при евентуален диспут(ако решиш да предизвикаш такъв ) . Моят съвет е да си вземеш стоката и да я качиш обратно за продажба в английския или немския ибей - там по разбираеми причини ще можеш да си възстановиш сумата , която си платил Wink .Това би било възможно само ако имаш добър рейтинг .Иначе трябва да търсиш жокер "помощ от приятел", който има такъв....

п.с. Пробвай да ги продадеш и в България - винаги има шанс......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пет Яну 11, 2013 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Народната мъдрост е измислила следните поговорки:

Кьорав карти не играе.
и
На лъжата краката са къси.

Най-добре е да направиш това, което ПАВЕЛ ти написа.
Вадиш си поука и това е. След това вече имаш личен опит с това. Very Happy
Пусни ги и тука за продажба, че ми стана интересно, какво си поръчал.
Съб Яну 12, 2013 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vorbiss



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 14
Местожителство: sf

Мнение Отговорете с цитат
Прави сте, разбира се!
Радвам се, че писах тук, а не при някакви тарикати, за да взема правилното решение. По принцип съм противник на "далаверата" и хитруването на дребно, но тукашната действителност постоянно подлага на изпитание морала на човек, един вид изграждащо действа чак! Laughing
Ще си прибера нещата и ще имам едно наум следващия път. (вдъхновено от Емил: "Не се хващай на хорото, ако не можеш да го играеш докрай!"
Не знам дали ще ги продам дрехите, то докато ги взема сигурно даже ще съм се привързал към тях! Wink

@Момчил: Знам го това с "подаръка" и занижената стойност, ама конкретните продавачи в ибея изрично бяха казали, че не пишат глупости по пратките си... А за това как се минава по-тънко на самата митница не знам, дано да го видя. Smile

@Емил: Не знам дали ще ги продам, като ги взема ще преценя. Но ето ги, щом ти е любопитно:
панталона: http://coldweatherclothing.ciehub.info/ECWCS/GEN3/Level5.html
http://store.armyproperty.com/products/ecwcs-generation-iii-level-5-trousers-rfi-issue-acu-pattern.html?
за материята: http://www.nextec.com/epic_military.html

блузата: http://coldweatherclothing.ciehub.info/ECWCS/GEN2/SyntheticFleeceSuit.html

инфо за всичките им армейски дрехи за студено време: http://coldweatherclothing.ciehub.info/cloth/Commercial.html
(обърнете внимание на левъл 6 гащите, най-евтините които съм виждал с гортекс паклайт и гор сийм подлепени.)
Не им правя реклама, просто темата е за изгодни дрехи все пак, а аз доста четох преди злощастните покупки. Laughing
Съб Яну 12, 2013 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
за решението.
А колко иска да ти вземе държавата?

Относно сайтовете, има интересна информация там наистина.
Нед Яну 13, 2013 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 27, 28, 29  Следваща
Страница 6 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov