ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Имам 3 чувала вкъщи, 2 от които пухени.За съжаление вече са за изхвърляне и затова се оглеждам за нов.
Има огромен избор на цени до 250 евро. Сега чувам за БГ производство.От Мило имам 2 полара, както споменах в оригиналната тема, доволен съм.Интересуваше ме Мило Трекер и по конкретно впечатления на съфорумци от (дългогодишно??) ползване:
- колко здрав е външният плат?
- 650 гр. пух - хубаво, как е разпределен - повече за мъж или unisex?Cuin=?
- аз спя настрани - става ли този чувал за мен.
- и т.н.
От 2000 души регистрирани никой ли пък няма впечатления от тези чували?
Фаворитът ми засега е Cumulus Panym 600. Доста интересни са чувалите на Ajungilak, Nanok, Western Mountaneering, изскачат вече добри оферти.Румънските Nahanny също не са за изхвърляне,но ще трябва да чакам 3 месеца.
П.С. Deuter ги знам само като производители на раници, не съм виждал чувалите им по магазините, а и не познавам човек, който го има, поне да го видя. Ако някой тук има ПРЕКИ впечатления, нека да пише.
Вто Фев 21, 2012 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
хммм ... е всичко хубаво ама милото http://www.bgsport-shop.com/nproducts.php?id=24&o=1&p=632 струва повече от ферино http://www.getx3m.com/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8/Ferrino-LIGHTEC-750-DUVET ... и е по-тежък. Ок, 3° разлика в температурите не са малко, оправдава теглото. Ама цената си се сравнима, така че не бих ги изтъквал като някакво откритие в това отношение Very Happy

А тоя дойтерския чувал за 90£ си е също сравнима оферта Smile ... още 2° надолу



п.п. Милото го имало и по тънко http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/490/196/turisticheski-i-alpiyski-stoki/spalni-chuvali---letni-zimni-trisezonni/letni-spalni-chuvali/spalen-chuval-mumiya-milo-tourist
Вто Фев 21, 2012 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Банда искам лек спален чувал и се мотая м/у Дойтер, Ферино и Ванго Общо взето идеята за ползване е в планински условия Рила, Стара планина и ако изпадне някъде другаде от Април до Септември месец. Търся лек чувал това е основната идея.
Пет Фев 24, 2012 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
вангото не е пух ... демек малко ябълки с круши сравняваш ... е тва гледай http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=200
За другото - ясна температурна разлика, отговаряща и на разликата в теглата. Въпроса е кое ти е по важно.
То и аз съм пред тая дилема Very Happy

Дойтера има ли го у нас ... че навън си е цифра нещо.
Пет Фев 24, 2012 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
За Дойтер ме предупредиха - това с температурите не е наред - ако пише -5 , смятайте го НУЛА градуса.И размерите нещо не били като хората. Та затова ги отписах.Май засега най-добри (като цена - качество) си остават Cumulus (Poland), Nahanny (Romania).
P.S. Още чакам мнения за МИЛО БГ Smile
Пет Фев 24, 2012 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
По скоро това че Venom 300 реже глави. Абе имам два каталога у дома на дойтер и ферино. Спалния чувал на Дойтер е 80/20 пух/перушина пълнеж 250 а фериното е 90/10 пух/перушина 300 грама би трябвало да е та малко ме усъмни тази работа.
Пет Фев 24, 2012 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Мирчо, колко пара си заделил? Знам, че това е критерият, затова кажи направо и да ти пусна 2-3 неща, които аз съм изнамерил за себе си.
Пет Фев 24, 2012 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
230-240лв. ми е тавана който ще отделя за тази работа. Модела на Ванго който съм го дал 900гр. но не от пух ценово е добре но от горчив опит знам че когато не съм се изръсил все съм се преебал. Така стана и като си купих спален чувал миналата година не че се оплаквам от него даже ми е добър Lafuma 1500 мисля че беше. Спах с него при -1 градус и не усетих грам студ е бях се облякъл но екстрема му е към -17 http://www.rei.com/product/767273/lafuma-extreme-1500-20-sleeping-bag-long-special-buyей това е ако се не лъжа че не ми се рови да го вадя. Оказа се че е 1,6кг а не 1,2кг както бяха написали а пък сега ако си купя нов 800гр че това си е яденето за един ден или водата все пак не е малко при условие че аз съм пешеходец и обичам да се движа пеша в гората.
Пет Фев 24, 2012 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Така сега да уточним малко. Дойтера е с пълнеж от гъши пух тип 625 пълнеж 250грама но в съотношение перушина/пера 80/20 Ферриното е пух от патица тип 600 пълнеж 300грама в съотношение 90/10, Вангото е 135грама пълнеж тип 600 от гъши пух съотношение перушина/пера 90/10.
Като качество гъшия пух е по-добър от патешкия. Дойтера е с най-ниска темепратура на комфорт +1, вангото е Комфорт +4+9°C Екстрем: - 10°C а Ферриното е +3градуса долна граница на комфорт и екстрем при -11градуса. Май нещата вървят в полза на дойтер само дето е за хора до 185см а аз съм 187 см. може и да се вместа ама ще трябва да меря. Патици - по-ниски изолационни свойства от гъшия пух, но значително по-евтин.
Гъшият пух - много фин и осигурява приблизително. 25% повече изолация от еквивалентно тегло на пуха от патици. Информацията е от нета.
Някой други идеи да има?
Нед Фев 26, 2012 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
ъп на темата
Пон Фев 27, 2012 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
ъп на темата

Гледах ги твоите предложения, но не мога да се вместя в парите с моите.Общо взето ... хубавите и леки неща са си към 400 лева, по-евтините не ми вдъхват доверие Sad Не е ли по-добре да изчакаш малко и да удариш нещо по- добро ? Вече имаш чувал, да вземеш още един, който като параметри ще като този ... не знам, няма смисъл.
За Дойтер вече писах. Признавам, не съм ги пробвал лично. Но го чух мои хора , които ходят много, може да им се вярва.187 см височина си е цифра, повечето хора, които познавам , са около 180 см. И им е тясно и късо в Дойтерите!Най- добре ще е ако имаш възможност да мериш на място.
Пон Фев 27, 2012 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Само да допълня картината - пух тип 600/650 се води базово качество (т.е. най-евтиния пух). Скъпият е 800-850-900. Той има по-голяма пълнеща способност, съответно топли повече от 600/650 за едно и също тегло.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 27, 2012 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Само да допълня картината - пух тип 600/650 се води базово качество (т.е. най-евтиния пух). Скъпият е 800-850-900. Той има по-голяма пълнеща способност, съответно топли повече от 600/650 за едно и също тегло.

Dido, така е. Но човекът търси чувал до 240 лева. А в този диапазон 700 пух ( средно) не знам как ще стане.
Пон Фев 27, 2012 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Значи чакам тогава но пък тогава може и въобще да си не купя че имам ремонт да правя.
Пон Фев 27, 2012 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Ето го фериното - http://www.ferrino.it/en/homepage/products/SLEEPING_BAGS/lightec_line_down_filling_2/lightec_750_duvet_ss12_

Не виждам да пише за пачи/гъши пух нейде, откъде имаш тази информация?
Също така не виждам да е съвместим с EN 13537 стандарта, което веднага ме кара да се съмнявам в температурните данни ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 27, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 28, 29, 30  Следваща
Страница 6 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov