ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Октомврийски Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Октомврийски Пирин
Автор Съобщение
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 326
Местожителство: Враца

Мнение Октомврийски Пирин Отговорете с цитат
От 15-ти до 18-ти октомври с моите приятели Тодор и Стефан направихме скромен поход в Пирин. По-интересни бяха втория ден,когато от х. Демяница се качихме на Тодорка и третия ден - с преход от х Демяница до Тевно и обратно.
Времето през сутрините бе студено, но през деня бе слънчево и приятно за ходене. Нямаше много хора в хижата, а на заслона по обяд бяхме само ние.
Предлагам на Вашето внимание малко снимки:
































В Гугъл публикувах албум, който може да видите на адрес:
https://photos.app.goo.gl/SxoFop9mkwH5EzvZA
Нед Окт 20, 2024 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1578
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Винаги ми е кеф да видя Стражите от запад. Rolling Eyes
Нед Окт 20, 2024 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 335

Мнение Отговорете с цитат
Тук наистина всички кадри са майсторски!
Много е приятно да се разглежда албум, в който качеството напълно доминира пред количеството, поздравления!

Погледът от Тодорка към Хвойнати връх и двата му съседа вдясно е изключителен, имам почти идентична снимка и аз.
Пон Окт 21, 2024 6:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 434
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Красота!!!
За мен октомври е най-хубавият месец в планините ни.

BateBorko ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания
Пон Окт 21, 2024 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 253
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за красивите снимки ! Планинските гледки са чудесни! Явно това е любимият за Вас район от Пирин.

Бихте ли споделили по кой маршрут сте качили вр.Тодорка ?
Вто Окт 22, 2024 7:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 326
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за похвалите. Тръгнахме от х. Демяница по пътеката за х. Вихрен, приближавайки езерата се
насочихме към долното, от което директно катерене към върха. Има пирамидки и тук-там следи от пътечки,
но качването си е досадно. За гледките от върха може да съдите от албума. На връщане продължихме по гребена,
на първото седло се насочих към долното езиро, а приятелите ми продължиха към Малка Тодорка. Слизането от
Малка Тодорка към портата и пътеката от х. Вихрен е по много неприятни камъни. Слизането към х. Демяница
е по зелената маркировка. На два пъти спирахме за кратки почивки, които слънцето правеше много приятни.
На х. Демяница имахме три нощувки. Имаше топла вода и трите дни, през две от вечерите печката в столовата
бумтеше, цена на нощувка 25 лева. Вечерите бяха разнообразени от компанията на три двойки момичета -
две испанки, две момичета от В. Търново и две от Русе. Явно дамите започват да доминират и в Пирин.
Обичам да ходя из Пирин през септември и октомври. Миналата година на 12-ти и 13-ти октомври бяхме
на з. Тевно езеро. Времето бе много топло, през втория ден направихме разпивка и плаж на брега на Тевно.
Северен Пирин ми е любимо място за ходене, снимки и разпивки. Миналата година имах 4 четиридневки, тази
година - само 3 четиридневки. Явно почвам да давам фира. Общо имам със сигурност повече от 50 многодневки
в Северен Пирин. Епизоди от една половинвековна любов.
Напоследък върлуват разни грипове. Пазете се! Ползвайте и народната медицина, в която ракията е на почит.
Наздраве!
Вто Окт 22, 2024 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 253
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Както предполагах Север Пирин е отдавна слабост на Бате Борко Very Happy
Жив и Здрав Бъди и още много години да ходиш в любимата Планина!
Вто Окт 22, 2024 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2514

Мнение Отговорете с цитат
.. и това изречение "явно започвам да давам фира" е моментно физическо състояние, което не трябва да се съчетава с постоянно такова психическо. Знам че всички сте на повече години, но всички имаме тези периоди на спад на формата, дали заради вируси, дали заради много неща.

Но дори и да не може да се прави много, пак е достатъчно и това. Важното е човек да не спира, докато може и няма обективни състояния, които да му пречат Smile
Вто Окт 22, 2024 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov