ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От р. Габровница към х. Мазалат

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
От р. Габровница към х. Мазалат
Автор Съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 219
Местожителство: Варна

Мнение От р. Габровница към х. Мазалат Отговорете с цитат
Здравейте,
С един приятел мислим да прескочим до х. Мазалат и да се разходим наоколо. За един от дните смятаме да завъртим кръгов маршрут от хижата към Кадемлиите, Пиргос и Мазалат и да слезем по Тънката рътлина към реката. Отдавна не съм излизал от там нагоре към хижата. Та питането ми е има ли що-годе някакъв ориентир на началото на възлизането нагоре към хижата. То не че ще се загубим, но ако времето ни скрои номер, да не се мотаме излишно.
Благодаря!
Пет Юли 26, 2024 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3082

Мнение шубрак Отговорете с цитат
Голям шубрак е, затова си качете по телефоните онова там испанското орукс ли беше, орикс ли и го натварете с карта "бг планини". Като се омотате из шубрака, поне да ви казва колко сте далеч от ... по Цв.Цветанов: "Това нещо, което имаме за пътека". Миналата седмица един човек от Габрово беше ходил и пускал снимки от там. Писа, че пътеката по тънката рътлина е маркирана идиотски, т.е. различима е само когато се движиш в едната посока, и съответно не се вижда никак, ако си в другата. Все пак беше минал, но защото познава добре района. Така, че ако имате някаква примитивна навигация може и да се оправите някак. И в дерето може и да не ви каже колко точно сте се загубили, заради сянка и гора, ама по-добре нещо, отколкото съвсем нищо.
Пет Юли 26, 2024 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 219
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Е, то по Тънката рътлина си или нагоре или надолу, няма къде да "шаваш'". Ключово място за маркиране според мен е от къде долу до реката да хванеш едното или другото "нагоре". Може и да е маркирано, както казах, отдавна не съм излизал от реката към хижата.
Помня първия път като минавах тоя "кръг", само няколко думи на стария хижар на Мазалат ми бяха достатъчни да се ориентирам долу, не помня имало ли е някаква маркировка и в какво състояние е била.
Пет Юли 26, 2024 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3082

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
...

Под шубрак имам превид началото на Кривата пътека, от реката Габровница по посока клозетите на х.Мазалат. Преди около десетина години се качвахме от там и си беше як пущинак, ако не знаеш откъде да минеш, може бая да се чудиш. Е, ако не ти пука, караш право нагоре, все ще излезеш на билото и там вече нямаш грижи.
https://kade.si/#map=19/2796325.34/5273573.37/0 ей точно този участък тогава си беше абсолютен пущинак - явно при някое прииждане на реката и мостчето е отнесено и пътеката, та последно като ходихме си беше на фантазия и да знаеш къде трябва да идеш след участъка, за да хванеш видимите остатъци от пътеката.
Пет Юли 26, 2024 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 219
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Тъй де, никой не е отменил "движение по азимут" Smile
Пет Юли 26, 2024 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov