ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Спано поле

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Спано поле
Автор Съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Спано поле Отговорете с цитат
Здравейте.Тези дни обмислям да отидем до заслон Спано поле с нощувка там.Обмислям ходене до Башлийски чукар ,Спанополски чукар и евентуално до х.Синаница(щяхме да нощуваме там но по отзивите в нета,се разколебах).Въпросите са ми има ли маркировка до чукарите,защото в bg moutains,не виждам?
Можем ли да ги направим за 1 ден? Също така ако някой има предложения за друг преход наоколо,ще съм благодарна Smile Благодаря за вниманието Smile
Нед Юли 14, 2024 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Re: Спано поле Отговорете с цитат
Elitsa написа:
Здравейте.Тези дни обмислям да отидем до заслон Спано поле с нощувка там.Обмислям ходене до Башлийски чукар ,Спанополски чукар и евентуално до х.Синаница(щяхме да нощуваме там но по отзивите в нета,се разколебах).Въпросите са ми има ли маркировка до чукарите,защото в bg moutains,не виждам?
Можем ли да ги направим за 1 ден? Също така ако някой има предложения за друг преход наоколо,ще съм благодарна Smile Благодаря за вниманието Smile


Няма маркировка, но има пирамидки и то даже и не трябват, тъй като ясно се виждат върховете и пътя към тях.
Нед Юли 14, 2024 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6437

Мнение Re: Спано поле Отговорете с цитат
Elitsa написа:
Здравейте.Тези дни обмислям да отидем до заслон Спано поле с нощувка там.Обмислям ходене до Башлийски чукар ,Спанополски чукар и евентуално до х.Синаница(щяхме да нощуваме там но по отзивите в нета,се разколебах).Въпросите са ми има ли маркировка до чукарите,защото в bg moutains,не виждам?
Можем ли да ги направим за 1 ден? Също така ако някой има предложения за друг преход наоколо,ще съм благодарна Smile Благодаря за вниманието Smile


Можете да завъртите заслона --> Башлийски чукар --> Бъндеришки чукар --> Спанополски чукар. Дали ще слезете и продължите до Синаница - ще прецените на място, че е много маането и все каменисто. Залезната гледка от Спанополски чукар към стената на Башлийски чукар е една от емблематичните гледки в Пирин, не я изпускайте Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 15, 2024 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите.Направихме каквото направихме а именно-тръгнахме от Попина лъка до Спано поле,възнамерявах да отидем до
Спанополския чукар,но отидохме само до езерата,не намерихме явно правилното "място" ,за към върха .На следващият ден си тръгнахме
наобратно ,но през х.Беговица ,за разнообразие .И понеже за пореден
път заради обувки ми се провалят плановете ,препоръчайте ми ако
може хубава марка туристически обувки,ако може нещо по бюджетно.
В момента съм със втори чифт Декатлонски,които смятам да са и последни.Или моите крака са дефектни или не знам.....
Crying or Very sad
Вто Юли 16, 2024 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 117
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Мога да ти препоръчам всякакъв вид обувки. Но всички препоръки ще са пречупени през моята призма, моето телосложение и моята походка.
През годините съм протрил и прокъсал всякакви модели и вариации на 3сезонни и зимни модели на Bestard, La Sportiva, Meindl, Merrel, и какво ли още не. Това за трекинг лято и зима.
Напоследък залагам единствено и само на Hoka OneOne за обувки (маратонки) за планинско бягане и бягане по асфалт. Само тази година съм закупил 4 чифта за над 1000 лева. И мога ентусиазирано да споделя, че никога няма да си купя обувки за бягане на друга марка освен Hoka.
За обобщение - имаш време и пари за харчене, за да намериш твоите обувки.

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Вто Юли 16, 2024 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 132
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То си има теми , но според мен - за ниски Саломон или Хока , за високи Доломити или Техника . С изключение на Хока , другите се намират на намаления около и под 200 лв. Трябва да се мерят , например Саломоните и Асикс не отговарят с около номер и половина - два
Иначе , като удобство - Асикс е фаворит за мен , но там има въпроси с подметките , за мен са компромис . Но пък на разпродажба са около 100 лв и си струва да се опита планинската им подметка ...
За протокола , вече 5-6 години се разхождам с един Саломон Спийдкрос Варио , мембраната е пътник , подметките са тръгнали да се разлепват , но продължават да си държат .
Сря Юли 17, 2024 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Re: Спано поле Отговорете с цитат
dido написа:
Elitsa написа:
Здравейте.Тези дни обмислям да отидем до заслон Спано поле с нощувка там.Обмислям ходене до Башлийски чукар ,Спанополски чукар и евентуално до х.Синаница(щяхме да нощуваме там но по отзивите в нета,се разколебах).Въпросите са ми има ли маркировка до чукарите,защото в bg moutains,не виждам?
Можем ли да ги направим за 1 ден? Също така ако някой има предложения за друг преход наоколо,ще съм благодарна Smile Благодаря за вниманието Smile


Можете да завъртите заслона --> Башлийски чукар --> Бъндеришки чукар --> Спанополски чукар. Дали ще слезете и продължите до Синаница - ще прецените на място, че е много маането и все каменисто. Залезната гледка от Спанополски чукар към стената на Башлийски чукар е една от емблематичните гледки в Пирин, не я изпускайте Smile


Не че нещо ,ама Залезната гледка от Спанополски чукар към стената на Башлийски чукар?!.В случая слънцето не залязва ли точно срещу Башлийски чукар ,към Синаница? Ако съм в грешка моля поправете ме ....
Сря Юли 17, 2024 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6437

Мнение Re: Спано поле Отговорете с цитат
Elitsa написа:
dido написа:
Elitsa написа:
Здравейте.Тези дни обмислям да отидем до заслон Спано поле с нощувка там.Обмислям ходене до Башлийски чукар ,Спанополски чукар и евентуално до х.Синаница(щяхме да нощуваме там но по отзивите в нета,се разколебах).Въпросите са ми има ли маркировка до чукарите,защото в bg moutains,не виждам?
Можем ли да ги направим за 1 ден? Също така ако някой има предложения за друг преход наоколо,ще съм благодарна Smile Благодаря за вниманието Smile


Можете да завъртите заслона --> Башлийски чукар --> Бъндеришки чукар --> Спанополски чукар. Дали ще слезете и продължите до Синаница - ще прецените на място, че е много маането и все каменисто. Залезната гледка от Спанополски чукар към стената на Башлийски чукар е една от емблематичните гледки в Пирин, не я изпускайте Smile


Не че нещо ,ама Залезната гледка от Спанополски чукар към стената на Башлийски чукар?!.В случая слънцето не залязва ли точно срещу Башлийски чукар ,към Синаница? Ако съм в грешка моля поправете ме ....


Точно така е. Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 18, 2024 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 851

Мнение Отговорете с цитат
Elitsa написа:
Благодаря за отговорите.Направихме каквото направихме а именно-тръгнахме от Попина лъка до Спано поле,възнамерявах да отидем до
Спанополския чукар,но отидохме само до езерата,не намерихме явно правилното "място" ,за към върха .На следващият ден си тръгнахме
наобратно ,но през х.Беговица ,за разнообразие .И понеже за пореден
път заради обувки ми се провалят плановете ,препоръчайте ми ако
може хубава марка туристически обувки,ако може нещо по бюджетно.
В момента съм със втори чифт Декатлонски,които смятам да са и последни.Или моите крака са дефектни или не знам.....
Crying or Very sad


Елица, спазваш ли правилото за номера на обувките? Трябва да са два номера по-големи от тези, с които ходиш в града. Ако си намериш и домашно плетени чорапи от вълнена прежда, ще ти бъде комфортно.
Пет Юли 19, 2024 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov