ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2024 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2024 г.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2386

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам видеа да покажа, снимал съм подробно, ама нямам време да ги сглобя.
Сря Апр 10, 2024 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2386

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко видеа

Качване от Кашана
https://drive.google.com/file/d/1DwHMKu44XLZrP4wMbXln8BoxWNS-0G_O/view?usp=sharing

Слизане към Кашана със заобикаляне на изворите

https://drive.google.com/file/d/1aNv-V9458tpacdrjMLU9i4UgOmIyiy8A/view?usp=sharing


Изкачване и слизане от Кордуна, според мен много по-добро и за пеш и за колело, ако няма силен вятър.
https://drive.google.com/file/d/1E3GPqwEXexbmDdex2f0ojw5yJFfHZ9R2/view?usp=sharing


Слизането по Стара Река и синята маркировка, не съм го събрал, ама и там трябва много да се занимавам понеже е пълно с псувни, заради пътеката ...

А пък първите видеа и те са доста неграмотни, повтарям "Тука - тук" около 15000 пъти
Пет Май 03, 2024 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2386

Мнение Отговорете с цитат
Карах тази събота и неделя пак по трасето на ком-емине за 2 дни. Първия ден бях от Петрохан до х. Мургаш и след това от там до Златица, където ме и взеха с кола. Първоначално мислех да си взема новите много леки бивачни съоръжения и да спя по пътя. Ама Борката ми каза че по-добре да не ги мъкна а да продължа, то и вече си наваксвам формата.

Отседнах в Творческия дом на петрохан. Там имаше 2ма човека и бихме яко лафа, както и едно момче, те всичките за ком-емине. За съжаление аз не се усетих, но точно те май бяха писали тук по темите последно, ама както и да е.

Тръгнах събота 5:45 и движех доста добре, но малко пак подцених някои неща, не бях напомпил добре гумата , или по-скоро пусна малко някъде, но точно преди Губислав, каза фъс и трябваше да я сменям ... Там са яко остри камъни и ако бях обърнал внимание, нямаше да е така. Но, човек се учи докато е жив ..

После газ надолу-нагоре и спрях задължително в Тръстена да хапна добре. От там като се изкачих на високото, има сечище и беше много гаден пътя и кален, разказа ми се играта , добре че е само там. То дефакто се пада на подсичането на Издремец, май.

От там всичко си е както е .. Минах отново по подсичащата пътека на Бигла и горе долу ставаше, че не се бяха протегнали къпините. Но пак си е рискова и трябва да се внимава, даже на едно място слизах.

Отбих се на Мечулица както винаги и ми се стори че пейките и масата са някак нивелирани и по-добре подредени, като за предстоящ форумен събор.

След Златаришка чукла са изкопали пътя сериозно и вече с джипки не може да се минава.

.. .. и така нататък ..


Сега да кажа за преходите и моите наблюдения, като съм ги правил няколко пъти... В тях се отличават 2 основни етапа. Поради тази причина съм ги минавал няколко пъти. Гара Лакатник - Тръстена е много труден етап и е решаващ за това как ще протече един дълъг първи ден. Това по мое усещане. Другия много тежък етап е Арабаконак - Етрополска седловина .. Хем нищо не е , хем си на жега и не ти е комфортно. Пробвах ги вече няколко пъти и винаги е едно и също.

Затова че там, трябва леко и без много напрежение . .. И на базата на цялата тази работа, ми се ще, да не правя такива дълги карания, а просто да ги съкратя и да си правя кефа, така както предпочитам.

Нещо което мен ме изненада беше Белия Камък - х. Мургаш като за край на първия ден. Доста трудно е. Бутането си е много яко.

П.С - е да, но пък престоя на хижа Мургаш е един път и си заслужава бутането, стига да има време.
Нед Юни 30, 2024 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov