ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 159, 160, 161 ... 191, 192, 193  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Я да се пофаля я Отговорете с цитат
mislesht написа:
...
А, това го канализирай към програмистите, аз нямам нищо общо. Wink

Сещаш се за стария лаф "Оратим ти щерко - сещай се снао", по нашенски
Апропо, Дидо разпрааше как си лафил с един по Пирин и го питал нещо дали и как различава иглолистните дървета кое е бела, кое черна мура, кое ела, кое смърч. И оня му отговорил - какви са тия мури и смръчи, бе - сичко е бор! Very Happy

---

Последно бееме с колищата, ценителски Боровец - с.Марица:


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 25, 2019 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 186

Мнение Re: Я да се пофаля я Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
mislesht написа:
...
А, това го канализирай към програмистите, аз нямам нищо общо. Wink

Сещаш се за стария лаф "Оратим ти щерко - сещай се снао", по нашенски
Апропо, Дидо разпрааше как си лафил с един по Пирин и го питал нещо дали и как различава иглолистните дървета кое е бела, кое черна мура, кое ела, кое смърч. И оня му отговорил - какви са тия мури и смръчи, бе - сичко е бор! Very Happy

---

Последно бееме с колищата, ценителски Боровец - с.Марица:


Здравей, дали може трак на маршрута, че и аз съм се оглеждал за тази част на Рила за нещо с колелото, но все още не съм ходил? Wink
Благодаря
Пон Ное 25, 2019 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Я да се пофаля я Отговорете с цитат
andriii написа:
Ристо Туристо написа:
mislesht написа:
...
А, това го канализирай към програмистите, аз нямам нищо общо. Wink

Сещаш се за стария лаф "Оратим ти щерко - сещай се снао", по нашенски
Апропо, Дидо разпрааше как си лафил с един по Пирин и го питал нещо дали и как различава иглолистните дървета кое е бела, кое черна мура, кое ела, кое смърч. И оня му отговорил - какви са тия мури и смръчи, бе - сичко е бор! Very Happy

---

Последно бееме с колищата, ценителски Боровец - с.Марица:


Здравей, дали може трак на маршрута, че и аз съм се оглеждал за тази част на Рила за нещо с колелото, но все още не съм ходил? Wink
Благодаря

Привет!
Маршрутът е само надоле - не се препоръчва наобратно по обективни причини Very Happy
Към Боровец е за мазохисти - 8,8км каиш.
.gpx следата за сваляне, архивирана

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 26, 2019 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Някои създават събитията...... Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...........Пътепис! ... Very Happy

Ристо Туристо написа:
Остайте го Цецко - он не е по фотописите Smile


......други ги описват......
Вто Ное 26, 2019 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
В Балкана. На Хубавец има нов хижар /Иван, май племенник на Велко/. Добрила в момента е най-арната хижа к. сме псещавали за дълги години скиторене /като Попови ливади в Пирин/. От Добрила неска присигнахме на Беклемето /в ено нелошо хотелче са пиеме вино/. Утре към Козя стена. Времето е чудесно. В събота слизаме през Христо Даново /уикенда е за туристите, нашето време нана Планина приключва с началото му/.
П.П. Снимките не са важни, то там е снимано и снимано. От гиганти дори.


Последната промяна е направена от Kent на Чет Ное 28, 2019 10:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 28, 2019 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
В Балкана. На Хубавец има нов хижар /Иван, май племенник на Велко/. Добрила в момента е най-арната хижа к. сме псещавали за дълги години скиторене /като Попови ливади в Пирин/. От Добрила неска присигнахме на Беклемето /в ено нелошо хотелче са пиеме вино/. Утре към Козя стена. Времето е чудесно. В събота слизаме през Христо Даново /уикенда е за туристите, нашето време нана Планина приключва с началото му/. Поздрави.

*аси, Васе, кви са тия чаршафи, бре - брадясах докат скролна вдясно?
imgur немат ли прeоразмеряване?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 28, 2019 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Кенте, видяхме снимките, супер бяха, нали знаеш, простите хора си падаме по големите неща Smile.
Явно сте подходили от юг... трябваше да минете през Равнец, оттам има директна пътека за към Хубавец и т.н. , та да видиге що е то хижа... Препоръчвам я, чудесна е.
Интересно дали тия твоите цигари ги правят още? Хубаво изкарване и пиши после има ли сняг по билото.
Чет Ное 28, 2019 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Кенте, видяхме снимките, супер бяха, нали знаеш, простите хора си падаме по големите неща Smile.
Явно сте подходили от юг... трябваше да минете през Равнец, оттам има директна пътека за към Хубавец и т.н. , та да видиге що е то хижа... Препоръчвам я, чудесна е.
Интересно дали тия твоите цигари ги правят още? Хубаво изкарване и пиши после има ли сняг по билото.


Ходили сме на Равнец, яко е, но встрани от това което бехме замислили /силно казано, замислили понеже като ходим с жена ми, плановете могат да се преобърнат кардинално във всеки момент/. По маршрута има преспички с размер, колкото моето стъпало. Над 2000 м. н.в. ...по Амбариците, Купени, Ботев, Вежен /гледани отдолу и от разстояние, има към 10 санта сигурно.
Мерси.
Чет Ное 28, 2019 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти! Явно времето на маратонките приключи. Питах те щото на твоите снимки не видях да има, но от снимките от преди няколко дни, които Йосарян е публикувал в раздел стара планина личи че на Ехо и Козята има точно толкова колкото казваш...То си е съвсем нормално, разбира се, кое време е вече. Хубаво изкарване, Кенте, радвам се за вас!
Чет Ное 28, 2019 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
И разказ с презентация на живо!

Tito написа:
И не къде да е, а около два водоизточника по главното Старопланинско било.

Тоест Цецко да презентира как се язди муле по Ком-Емине? Shocked

Забравете пътеписи, фотописи, филм трябва да се направи!

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 29, 2019 5:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
И ето, че в неделния ден отново се отправих към позната дестинация. От Предела, към г.Кръстец. Времето бе топло и добро за сезона, набрах и два вида хубави есенни гъби. Направих и десетина снимки, дето се казва - не останах с празни ръце. И така, резултата е една лежерна есенна разходка под надслов - "Идвай вече бабо Зимо!"

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Дек 01, 2019 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хубава разходка, не е ли вече късно за Сърнели Rolling Eyes явно ги има още.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Дек 02, 2019 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
И в Родопите има все още. Баща ми преди няколко дни беше водил племенника за гъби.
Пон Дек 02, 2019 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Хубава разходка, не е ли вече късно за Сърнели Rolling Eyes явно ги има още.


Имаше си в неделята, но след това снегът ги е затрупал. Там дето ги бера е припек и растат до късно, но сега вече има само в хладилника Laughing Laughing Laughing

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Дек 05, 2019 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение връх Ореляк - Среден Пирин Отговорете с цитат
Рядко ми се е случвало да се кача на връх без гледка.
Е, изкачихме се в събота на Ореляк, но ни орли, ни пирински гледки на повече от 100-200 метра.
Качихме се от хижа "Попови ливади", основно по пътя за 3.30 ч. и се върнахме за 3 часа - около 20 км.

Пътят беше утъпкан от ратрака в четвъртък, когато идва новата смяна работещи на ТV-кулата.
Кулата е на връх Ореляк - най-високото място в Среден Пирин - 2099 м. н.в., снегът е около 30-40 см., издухан по откритите части.
Вятърът беше леден и валеше суграшица.

За съжаление, в такова време няма никакъв достъп за външни лица в телевизионната кула, дори някакво малко предверие.
Въпреки мъглата, времето беше свирепо и се сетих за новогодишната сага на Черни връх.
До оградата на Кулата се подслонихме на завет в една дъсчена барака, в която се влиза през прозореца.

На връщане удължихме ходенето през големия завой, откъдето бърза и стръмна пътечка се изкачва до паметника на загиналия в
падналия самолет - инж. летец Веселин Митрев от Сандански.
Самолетната катастрофа е била на 12.06.1985 г., но хората с които бях не знаят нищо повече около случилото се.

Благодаря на съфорумецът aimamоv, който е в планината всяка събота и неделя и когато имам възможност се включвам в
групата, която води с усмивка, сърце и безвъзмездно! Very Happy Respect

Не мога да пропусна ведрото посрещане на хижа "Попови ливади" и сутринта и следобед от хижарката Ели и игривият Бъди. Very Happy
Следобед се върнахме на хижата и се сгряхме на бямтящата камина, хапнахме леща - гореща, а Ели беше наготвила и разни други
хубави манджи, за които нямахме време. В хижата е уютно и до коледната елха е заслужената Грамота от 2018 г. -
"За най-добър хижар и хижа" на Митко и Ели Пирнареви от ТД "Рилски езера" - Дупница.

Бях решила в съботния ден да отскочим до Драма, да се разходим и пийнем греяно вино в най-известното в Северна Гърция
Коледно градче - Онируполи - Град на мечтите, но пиринската разходката, макар и в мъгла ми беше по на сърце.

Е, като гледам сега слънцето навън, как да не се ядосвам на мъглата, а от Кулата на Ореляк се виждаше само основата.

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Дек 10, 2019 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 159, 160, 161 ... 191, 192, 193  Следваща
Страница 160 от 193

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov