ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За християнството, здравната система и всичко останало
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За християнството, здравната система и всичко останало
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kalcho написа:
Каквото и да си говорите и спорите, факт е, че доста голям процент от докторите станаха търгаши, вместо лекари...
Не обвинявам всички...но и не оневинявам всички...

Както Владо е писал по-нагоре "кучето скача според тоягата" (аз го знам малко по-другояче: "мечката играе според сопата"). Наскоро колеги ми разказваха за нашумелия скандал с един италиански лекар и учен работещ в Karolinska Institutet в Стокхолм, Швеция -- Paolo Macchiarini, разследван за измами и обвинен в етични нарушения при извършване на експериментални хирургически интервенции с присаждане на синтетична трахеа на пациенти в сравнително добро здраве. Шест от осемте оперирани от него пациенти са починали, но това далеч не са всичките му проблеми (споменават се също фалшиви дипломи, публикуване на неверни данни от научни изследвания и др.). Първоначалната реакция на ръководството на Karolinska Institutet е била да потули случая. Вдигнала се е обаче голяма врява в шведски и други медии и в миналите дни няколко души от ръководството на Karolinska Institutet са си подали оставките, в това число и председателя на Нобеловия комитет за физиология и медицина през 2012 г. Urban Lendahl, който е имал ключова роля при назначаването на Macchiarini в KI през 2010 г. Случая все още не е приключил, тъй като доктора има договор до октомври 2016 г. и изглежда не е толкоз лесно да го прекратят. Както личи и от този случай, подобни проблеми не са присъщи само на България -- случват се дори и точно там където решават кой да получи Нобеловата награда за медицина и му я връчват в една съседна зала на института, в скандинавска страна, чиято социална система е давана за пример, а вероятно и на много други места, практически може би навсякъде в една или друга степен. Същественото обаче е дали съществуват достатъчно добри защитни механизми срещу такива прояви и дали те сработват. У нас напоследък е на мода спасяването поединично в стил "решетки на терасата" или пък "акумулатор в пазвата" и сигурно има най-различни причини да се стигне дотам. Явно този подход обаче не води до нищо добро, поне за това сякаш тук има съгласие. А какви други подходи би могло да има е по-скоро предмет на разговор в една съседна тема.
Чет Фев 25, 2016 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Лошите примери от други страни, не ми помагат да се почувствам по-добре в България. Факт ли е това, което съм написал? Май е факт...
Лично аз не съм имал кой знае какви фрапиращи случки с българското здравеопазване, да чукна на дърво Very Happy .
Както в Швеция, така и тук:
Цитат:
Не обвинявам всички...но и не оневинявам всички...

The dispute is closed for me...вие си продължавайте, аз ще гледкам само Wink
Пет Фев 26, 2016 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kalcho написа:
Лошите примери от други страни, не ми помагат да се почувствам по-добре в България.

Лошите примери от други страни помагат да бъде преодоляно самосъжалението и произтичащото от него вайкане да бъде заменено от полезни действия, с които ситуацията би могла да бъде подобрена, при това не само в България.
Пет Фев 26, 2016 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
The dispute is closed for me...i'm just watching Wink
Пет Фев 26, 2016 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kalcho написа:
The dispute is closed for me...i'm just watching Wink

Само с гледане нищо не става. Говорене и писане (само) също едва ли са достатъчни, но все пак -- една идея повече.
Пет Фев 26, 2016 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3355
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kalcho написа:
Каквото и да си говорите и спорите, факт е, че доста голям процент от докторите станаха търгаши, вместо лекари...
Не обвинявам всички...но и не оневинявам всички...

"... Всичко в света е на место, само че когато богатите хора работят, те работят без Любов. И когато сиромасите почиват, те почиват без Любов. Когато професорът преподава своите лекции, той предава за пари, а не от Любов. Когато лекарят лекува, и той лекува за пари, а не от Любов. Когато свещеникът служи и той служи за пари, а не от Любов. Днес Любовта не е стимул в живота на хората. Следователно когато направиш едно добро, мисли за Любовта. Нека тя бъде като стимул в твоя живот. ..."

Петър Дънов


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Фев 26, 2016 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Sad
Е, аз пък ще пробвам с гледане, четене и мислене...пък белким се получи нещо Wink

П.С. Охоо, някой е чел Учителя...


Последната промяна е направена от kalcho на Пет Фев 26, 2016 2:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Фев 26, 2016 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3355
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
По горе бях писал , ще го кажа по друг начин - няма как да си купиш лекар ако няма лекари. Те се създават за минимум 10 години освен в университетите, чрез практика в болниците - основното, за да станат лекари. Добре, никой не е плащал като Стефан здравни осигуровки и болниците са развалини, защото парите не растат по дърветата, както каза форумец горе. Лекар не се става като певачка на Пайнер - пивнала в компания, отворила глас и разбрали че може да пее. Не мога да си го купя като малини на пазара. Както и в Африка не могат да си купят лекари, а чакат нещо да падне от самолета Laughing
Ако никой не плаща осигуровки, няма лекари, няма болници ..... осигуровките може да са като в Африка - ходиш си с една козичка или ще си нося една торба с 2-3 кокошчици за магесника, който да ме изцери, или бабата, която ще ми гледа на боб дали ще ме бъде.. Laughing

Я да заменим думата "лекар" с "летец" и да видим какво ще се получи:

По-горе бях писал, ще го кажа по друг начин - няма как да си купиш летец, ако няма летци. Те се създават за минимум 10 години - освен в университетите и чрез практика в летищата - основното, за да станат летци. Добре, никой не е плащал като Nabludatel50 летищни осигуровки и летищата са развалини, защото парите не растат по дърветата, както каза форумец по-горе. Летец не се става като певачка на Пайнер - пивнала в компания, отворила глас и разбрали, че може да пее. Не мога да си го купя като маслини на пазара. Както и в Африка не могат да си купят летци, а чакат нещо да падне от самолета Laughing
Ако никой не плаща осигуровки, няма летци, няма летища... осигуровките може да са като в Африка - ходиш си с едно конче, или ще си нося една торба с 2-3 кокошчици за каруцаря, който да ме превози, или бабата, която ще ми гледа на боб дали ще пристигна...

Коментарът е излишен...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Фев 26, 2016 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 182

Мнение Отговорете с цитат
Следва Конституцията да се промени и коментарите наистина ще станат излишни
Чл. 52.
(1) Гражданите имат право на летищно осигуряване, гарантиращо им достъпни авиационни услуги, и на безплатни полети при условия и по ред, определени със закон.
(2) Полетите на гражданите се финансира от държавния бюджет, от работодателите, от лични и колективни осигурителни вноски и от други източници при условия и по ред, определени със закон.
(3) Държавата закриля полетите на гражданите и насърчава развитието на спорта и туризма.
(4) Никой не може да бъде подлаган принудително на летене освен в предвидените от закона случаи.
(5) Държавата осъществява контрол върху всички летища, както и върху производството на самолети, летателна техника и върху търговията с тях.

Very Happy
Пет Фев 26, 2016 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kalcho написа:
Sad
Е, аз пък ще пробвам с гледане, четене и мислене...пък белким се получи нещо Wink

Мисленето разбира се е добре дошло, но за да има някаква полза за човечеството от него би се наложило да споделиш поне резултатите от мисловните процеси, нещо което не личи да се готвиш да направиш, след като вече заяви по-горе че, цитирам "The dispute is closed for me...вие си продължавайте, аз ще гледкам само". А от гледане до мислене има доста път. Както впрочем и между гледане и виждане... Все пак, надежда винаги остава, виж колко бързо сам наруши мълчанието.
Пет Фев 26, 2016 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Croc
Ами нарушавам го, след като някой го сърбят пръстите и ми включва цитатите постоянно...
За мисловните ми процеси не се притеснявай.
Пет Фев 26, 2016 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1969

Мнение Отговорете с цитат
Разбрахте , че напускам форума, защото страшно ме учуди че има толкова икономически неосъзнати хора тук, които защитават позиции от типа на Стефан. Мислех, че поне планинарите са наясно с икономичестите закони ,а икономиката ми е работата и като ми кажат че 1+1 = 3 и половина, все едно аз съм неграмотен . Мислех да не се включвам повече, но пускам последен пост , тъй като Стефан продължава да си бае , както казва Ведрин, неговото, и да ме цитира . Социализъма явно е изкривил прекалено много хората в България, където всичко е свикнало да взема , а друг да плаща. Ами те така Стефане , като плащам здравни осигуровки, даже ти давам и пари да си караш автомобила, щото пита и за автомобила дали ти плащам. Плащам ти , и всички здравно осигурени ти плащат, и още как . На пръв поглед няма връзка , да , ама не, има връзка и то голяма. Каква е връзката ? Ако нямаше висок процент болнично осигурени, нямаше да ни приемат в ЕU. Нямаше да има нови 300 км магистрали и Стефан шеще да си кара колата през дупките и всяка година да си дава пари за ремонт. А Стефане, ти караш по новите отсечки , не си толкова принципен, че да минаваш през Сливен за Бургас и през Радомир като ходиш на Рила , нали? И те така , всички плащащи солидарно, му икономисваме на Стефан по 200 лв годишно за ремонт на предница на колата , щото той е гявол, а ние сме балъци и плащаме. Само след едно нощно минаване по пътя София Банско през март 2006 год, когато в дъжд дупките не се виждаха, колата не ставаше за нищо.
Ведрине, и на теб бих казал нещо. Ерудиран си , това ти е работата сигурно, но пляснеш копи-пейст някаква журналистическа статия и се изпъчиш като Дучето....край , това е истината . В цял свят журналистиката е платена и скалъпена, ти отсичаш хоп- дадох данни , източник 100 %. Аз на това което съм видял повече вярвам, а то доста се различава от разни статии по вестниците. Затова примерите от живота за мен са меродавни, другото е платени вестникарски локуми подкрепени с цветна боза от графики. По твоята логика , на каква база твърдя това или онова, мога да докажа само че съм ходил до WC , без да изкарам някаква графика или статия.
Бъдете живи и здрави, да не лавнете сега по мене? Оставям форума, тия дискусии ми дойдоха в повечко, планините ми стигат. Админа може да ме банне, и да изтрие писанията ми.
И Стефане, Ведрине, нищо лично. С много хора се карам, и след час пак работим заедно. Като се видим по планините, ще пием по бира Very Happy .
Пет Фев 26, 2016 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Ведрине, и на теб бих казал нещо. Ерудиран си , това ти е работата сигурно, но пляснеш копи-пейст някаква журналистическа статия и се изпъчиш като Дучето....край , това е истината . В цял свят журналистиката е платена и скалъпена, ти отсичаш хоп- дадох данни , източник 100 %. Аз на това което съм видял повече вярвам, а то доста се различава от разни статии по вестниците. Затова примерите от живота за мен са меродавни, другото е платени вестникарски локуми подкрепени с цветна боза от графики.

Не си прав Наблюдателю. Повечето цитирани от мен факти са проверяеми, с конкретни имена, дати, източници. Част от тях са споделени от колеги, други са прочетени в научни статии, малък дял (всъщност само един) е от журналистически източник, но и той също е проверяем. Ако не правиш разлика между "цветна боза с графики" и изявленията на сметната палата, тогава резил ти за икономическите познания. Сипеш какви ли не квалификации по адрес на изложените факти или хората, които отделят от времето си да разговарят с теб, а щеше да е толкова по-убедително да посочиш доказателства за невярността на някои от тези факти... Или пък да посочиш други проверяеми факти, каквито са твърде малко от споменатите до този момент от теб.

nabludatel50 написа:
Бъдете живи и здрави, да не лавнете сега по мене? Оставям форума, тия дискусии ми дойдоха в повечко, планините ми стигат. Админа може да ме банне, и да изтрие писанията ми.
И Стефане, Ведрине, нищо лично. С много хора се карам, и след час пак работим заедно. Като се видим по планините, ще пием по бира Very Happy .

Дискусиите всъщност не ги започнах аз, нито впрочем Стефан. Ако не бъркам ти си направил три изказвания преди първата намеса на Стефан и шест преди моето първо обаждане в нишката (имам предвид и двете ѝ части, преди и след отделянето ѝ в друга тема). Ако очакваш само ти да пишеш, а другите мълчаливо да четат или задължително да ръкопляскат, тогава наистина си сбъркал мястото, а може би и времето...
Пет Фев 26, 2016 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Разбрахте , че напускам форума, .

А,не!Тук ще си седиш!Това да не ти е детска градина. Evil or Very Mad

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пет Фев 26, 2016 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
@nabludatel50 далеч не съм човека, който може да дава акъл, но нека да споделя моите наблюдения: всеки има своите кризи, но от всички причини да се напусне форум, несъгласието с един или повече колеги (опоненти) е най-несериозната.
Преди 3-4 години реших, че съм пристрастен към "мрежата" и като разумен (надявам се) човек потърсих решение. Имах регистрации в около 140 сайта и пишех почти редовно в 30-тина форуми. Трагедия.
Потърсих причини да напусна и се справих доста успешно. Сега пиша само на 2-3 места. НО във всеки момент усещам, че мога да кажа по нещо другаде. Човек (нормалният) е устроен да споделя. Добро, лошо ...
Искам да кажа, че разминаването с мнението на един или друг е в реда на нещата и човек трябва да го надмогва. Не ги приемай опонентите за врагове и не се сражавай с тях. Шарен свят, в който всеки има право на мнение, даже грешно.
След месец ще ти се прииска да споделиш нещо и ще ти докривее за затворената врата. Имам те за разбран човек и се надявам, че ще преосмислиш намеренията си!
Пет Фев 26, 2016 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 5 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov